PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Jedna firma złożyła ofertę dostawy 18 nowych autobusów

  • PAP/TK    22 lutego 2018 - 17:19
Białystok: Jedna firma złożyła ofertę dostawy 18 nowych autobusów
Do 2021 roku Białystok planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. (fot. pixabay.com)

Białystok planuje kupić 18 nowych, niskoemisyjnych autobusów. Do ogłoszonego po raz drugi przetargu, zgłosiła się jedna firma. Zaproponowała kwotę prawie 30 mln zł.
Ofertę złożyła firma EvoBus Polska sp. z o.o. na sumę ponad 29,8 mln zł brutto - wynika z informacji opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Kwota przeznaczona przez miasto na sfinansowanie zamówienia, to 35,4 mln zł.

To drugi przetarg na sprzedaż miastu 18 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów o napędzie spalinowym; w pierwszym nikt się nie zgłosił.

W ramach tego zamówienia, które podzielone jest na dwie części, oprócz dostawy 18 autobusów, zakupione mają być też dwa autobusy o napędzie hybrydowym. W tym zakresie przetarg jest już rozstrzygnięty.

Zakup autobusów, to część unijnego projektu poprawy dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej. Jak informował wcześniej magistrat, do 2021 roku miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. Zakupy będą współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Czytaj także: Białystok. Przedłużony przetarg na zakup przez miasto autobusów

W ramach projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", samorząd otrzymał także dofinansowanie m.in. przebudowy kilku ulic, kampanii promocji komunikacji miejskiej, wprowadzania systemu informacyjnego dla obsługi przewozów osób niepełnosprawnych, czy zakupu biletomatów do użytku na przystankach i w autobusach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.