PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok ma 69 nowych mieszkań komunalnych

  • JL    29 listopada 2016 - 10:27
Białystok ma 69 nowych mieszkań komunalnych
W ramach kompleksu Bacieczki VI powstanie w Białymstoku sześć budynków z 322 mieszkaniami. Fot. Białystok.pl

Pierwsi lokatorzy otrzymali od prezydenta Tadeusza Truskolaskiego klucze do nowych mieszkań wybudowanych przez Komunalne Towarzystwu Budownictwa Społecznego na osiedlu Bacieczki w Białymstoku.
W nowym bloku wybudowanym w ramach inwestycji Bacieczki VI, powstało 69 mieszkań na wynajem. Są tam mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 36 do 64 mkw. oraz 5 lokali usługowych. Łączna powierzchnia tych mieszkań wynosi ponad 3,5 tys. mkw., a lokali usługowych – ok. 947 mkw. W budynku będzie mieściła się również filia Książnicy Podlaskiej. Obok nowego bloku powstały również miejsca parkingowe. Inwestycja, warta ok. 13 mln zł rozpoczęła się w lipcu 2015 roku.

– Od kilku lat konsekwentnie inwestujemy w budownictwo komunalne. To ważne i potrzebne przedsięwzięcie, z którego korzystają białostockie rodziny – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Blok przekazany białostoczanom to kolejny etap budowy kompleksu Bacieczki VI. W trzecim kwartale 2018 roku powinna się zakończyć budowa bloku z 24 mieszkaniami, 8 garażami i miejscami parkingowymi. Z kolei w drugim kwartale 2019 roku – budynku z 38 mieszkaniami i taką samą liczbą miejsc parkingowych. Ostatecznie na działce przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w ramach kompleksu Bacieczki VI powstanie łącznie sześć budynków, w których znajdą się 322 mieszkania, 14 lokali usługowych i 16 garaży.

Gmina Białystok przekazała Komunalnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego teren pod budowę tych bloków. Obok tych budynków powstanie nowa infrastruktura, m.in. drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki. Nie zabraknie również nowych placów zabaw i elementów tzw. małej architektury. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to koniec 2019 roku.

W ostatnich 10 latach białostockie KTBS wybudowało 15 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 810 lokali mieszkalnych oraz 18 lokali usługowych i 73 garaże. Łączny zasób mieszkaniowy Towarzystwa to 48 budynków mieszkalnych, w których znajdują się 2552 mieszkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.