PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. nowe autobusy Solaris i Mercedes wkrótce na ulicach miasta

  • pt    17 czerwca 2015 - 10:14
Białystok. nowe autobusy Solaris i Mercedes wkrótce na ulicach miasta

Białystok kupił autobusy marek Solaris i Mercedes

Mieszkańcy Białegostoku jeszcze w tym roku będą mogli podróżować ośmioma nowymi autobusami – Mercedesami i Solarisami. Pierwsze trzy pojawią się już w październiku 2015 r., zaś kolejnych pięć autobusów wyjedzie na ulice w grudniu
Trzy nowoczesne niskopodłogowe autobusy zamówił Komunalny Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. Spełniają one wszystkie wymogi stawiane przez Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej, są uzupełnieniem aktualnego taboru BKM, a zamontowany w autobusach ekologiczny silnik spełnia najnowsze wymogi w zakresie emisji spalin.

Przetarg na dostarczenie nowych autobusów wygrała firma Solaris, która zaproponowała najniższą cenę. Pod koniec października zamówione autobusy - model Urbino 18, będą gotowe do obsługi linii komunikacyjnych.

Solarisy i Mercedesy na ulicach miasta

Kolejnych pięć autobusów zamówiło Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Będą to również nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy. Tu przetarg wygrała firma Mercedes-Benz, której autobusy – model 628 03 Citaro G, wyjadą na białostockie ulice w grudniu.

– Wygodne i komfortowe autobusy to sposób na zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej. W Białymstoku staramy się systematycznie podnosić jej jakość – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak

– Warto także pamiętać, że tabor Białostockiej Komunikacji Miejskiej jest jednym z najmłodszych i najnowocześniejszych w kraju. A to cieszy i sprawia, że białostoczanie chętnie korzystają z transportu miejskiego.

Dziś po Białymstoku jeździ 251 autobusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.