PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. Przedłużony przetarg na zakup przez miasto autobusów

  • PAP/rs    25 stycznia 2018 - 12:03
Białystok. Przedłużony przetarg na zakup przez miasto autobusów
Wcześniej do przetargu na sprzedaż 18 niskoemisyjnych autobusów o napędzie spalinowym dla Białegostoku nikt się nie zgłosił.

Do 22 lutego władze Białegostoku przesunęły czas na składanie ofert w przetargu na osiemnaście nowoczesnych autobusów dla potrzeb komunikacji miejskiej. O dodatkowe 3 tygodnie na przygotowanie oferty poprosił jeden z potencjalnych kontrahentów.
  • Pierwotnie oferty można było składać do 1 lutego. Jedna z firm poprosiła jednak o co najmniej trzy tygodnie więcej, tłumacząc to koniecznością przygotowania kilku różnych konfiguracji pojazdów.
  • To ponowny przetarg, w poprzednim żadna firma nie złożyła oferty.
  • Zakup autobusów, to część unijnego projektu poprawy dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej; zarezerwowano na ten zakup 32 mln zł netto.

Zamówienie było podzielone na dwie części. W pierwszej miasto było zainteresowane zakupem w sumie 18 autobusów jedno- i dwuczłonowych z silnikami na olej napędowy, w drugiej mowa była o dwóch autobusach o napędzie hybrydowym, spalinowo-elektrycznym.

Do przetargu na sprzedaż miastu 18 niskoemisyjnych autobusów o napędzie spalinowym nikt się nie zgłosił, w tej części został więc powtórzony. Ofertę na dwa autobusy o napędzie hybrydowym złożyła jedna firma.

Zakup autobusów, to część unijnego projektu poprawy dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej; zarezerwowano na ten zakup 32 mln zł netto.

Jak informował wcześniej magistrat, do 2021 roku miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. Zakupy będą współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

W ramach projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", samorząd otrzymał także dofinansowanie m.in. przebudowy kilku ulic, kampanii promocji komunikacji miejskiej, wprowadzania systemu informacyjnego dla obsługi przewozów osób niepełnosprawnych, czy zakupu biletomatów do użytku na przystankach i w autobusach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.