PARTNER PORTALU
 • BGK

Białystok: Rower miejski okazał się sukcesem, będzie rozbudowa systemu

 • PAP/MN    4 października 2016 - 15:15
Białystok: Rower miejski okazał się sukcesem, będzie rozbudowa systemu
Tadeusz Truskolaski podkreśla, że rower miejski okazał się ogromnym sukcesem. (fot. bialystok.pl/Dawid Gromadzki)

• Władze Białegostoku chcą, by w mieście nadal działał system rowerów miejskich BiKeR, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
• Będzie przetarg na operatora systemu na kolejne trzy lata - zapowiedział we 2 października prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.
• W Białymstoku rowery miejskie działają od trzech sezonów.
Do dyspozycji jest obecnie 460 miejskich rowerów oraz 10 tandemów w 46 stacjach, a zarejestrowanych jest ok. 47 tys. użytkowników.

Jak mówił we wtorek na konferencji prasowej Tadeusz Truskolaski, pomysł okazał się ogromnym sukcesem, bo z rowerów korzysta bardzo wielu białostoczan.

Ponieważ z końcem listopada kończy się umowa z obecnym operatorem systemu, miasto wszczęło procedurę ogłoszenia przetargu na kolejne trzy lata. Truskolaski wyjaśnił, że zgodnie z procedurami unijnymi, przetarg zostanie ogłoszony, gdy ukaże się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Nowy przetarg zakłada rozbudowanie systemu do 500 rowerów w 50 stacjach oraz - dodatkowo - wyposażenie go w 20 rowerków dziecięcych i 20 tandemów. Umowa z nowym operatorem będzie podpisana na trzy kolejne sezony rowerowe w mieście, które zaczynają się 1 kwietnia a kończą 30 listopada.

Podobnie jak ma to miejsce obecnie, do operatora będzie należało dostarczenie rowerów i stacji, ich serwis oraz obsługa administracyjna systemu.

Zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak mówił dziennikarzom, że podczas oceny będzie liczyło się też m.in. to, czy białostocki system będzie kompatybilny z systemami w innych miastach. Dodał, że umowa będzie też zakładała możliwość rozbudowy systemu o kolejne stacje.

System rowerów miejskich BiKeR jest systemem, który sięga poza Białystok - działa w dwóch ościennych gminach - Juchnowiec Kościelny i Choroszcz. Te gminy - jak mówił Truskolaski - też chcą kontynuować funkcjonowanie rowerów w swoich miejscowościach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • kromka, 2016-10-16 15:57:24

  Do azja: a no nie możne. mam marketowe od kiedy pamiętam i powiedziałbym że w tym momencie są nawet lepszej jakości niż kiedyś.
 • azja, 2016-10-12 21:45:34

  nie można marketowych rowerów wrzucać do jednego wora. zdarzają się totalnie badziewne ale zdarzają się też super jakościowe w stosunku do swojej ceny. nie ma tu co oceniać tak ogólnie wszystkich
 • serbo, 2016-10-12 13:56:30

  te Indiany to całkiem niezłe są jak na marketowe i polskie. Teraz marketowy rower to już nie badziew jak kiedys.