PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok sprzeda MPEC spółce Enea Wytwarzanie

  • PAP    26 maja 2014 - 09:48
Białystok sprzeda MPEC spółce Enea Wytwarzanie

- Władze Białegostoku zdecydowały o sprzedaży udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) spółce Enea Wytwarzanie - poinformował prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Wynegocjowana cena transakcji to 305 mln zł.
W poniedziałek została podpisana umowa między miastem a Eneą Wytwarzanie SA o zbyciu udziałów MPEC Enei. Umowa ma charakter warunkowy. Zgodę na transakcję musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nabywca jest bowiem właścicielem Elektrociepłowni Białystok SA.

Jak poinformował prezydent Truskolaski, wynegocjowana cena za 100 proc. udziałów to 305 mln zł, z czego 260 mln zł (za 85 proc. udziałów) zostanie wpłacone do budżetu miasta. Pozostałe 15 proc. to udziały dla uprawnionej grupy pracowników.

"Cena jest satysfakcjonująca. Znacznie przewyższa wycenę, jaką dysponowaliśmy" - powiedział dziennikarzom po podpisaniu umowy Truskolaski. Wyceny MPEC jednak nie ujawnił. Zastrzegł, że na razie jest ona objęta klauzulą tajności.

Enea Wytwarzanie SA miała przez miesiąc, do 22 maja, wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia udziałów MPEC - komunalnej spółki gminy Białystok. W piątek biuro prasowe magistratu wydało komunikat, w którym poinformowało jedynie, że negocjacje zostały zakończone, a zespół ds. tych negocjacji przedstawił prezydentowi miasta pisemne stanowisko z uzasadnieniem i dokumentacją niezbędną do podjęcia decyzji w sprawie wyboru nabywcy udziałów.

Sprzedaży MPEC Białystok przeciwna była opozycja w radzie miasta. Przed rokiem z inicjatywy PiS odbyło się referendum w tej sprawie, które co prawda nie było ważne z powodu zbyt niskiej frekwencji, ale zdecydowana większość jego uczestników była przeciwna sprzedaży spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.