Bilet autobusowy kupią przez komórkę

Mieszkańcy Olsztyna mogą kupić bilety komunikacji autobusowej za pomocą telefonu komórkowego, korzystając z usługi CallPay. Kupujący płaci za bilet oraz dodatkową opłatę za połączenie. Opłata ta jest zależna od operatora sieci telefonicznej.
Bilet autobusowy kupią przez komórkę
Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej Robert Pietras z CallPay, w tym systemie nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji w telefonie czy łączyć się z internetem. Zakup biletu i płatność odbywa się poprzez krótkie połączenie głosowe. Jak wyjaśnił Pietras, z tego systemu mogą korzystać użytkownicy wszystkich rodzajów telefonów komórkowych, niezależnie od zainstalowanych systemów operacyjnych.

Kupno biletu autobusowego w systemie CallPay jest drugim elektronicznym sposobem płatności za bilet komunikacji miejskiej w Olsztynie. Użytkownicy mogą korzystać już od kilku lat z aplikacji moBILET zainstalowanej w telefonie komórkowym. Wymaga ona wcześniejszego doładowania konta przez użytkownika.

Jak podała rzeczniczka Zarządu Komunikacji Miejskiej Marta Bartoszewicz, z tej formy zakupu biletu korzysta niewielu podróżnych. W grę wchodzi 0,3 proc. sprzedaży wszystkich biletów.

Płatności w systemie CallPay są możliwe w około 30 miastach, w tym w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Trójmieście i Toruniu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE