PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilet autobusowy kupią przez komórkę

  • PAP    4 grudnia 2012 - 18:52
Bilet autobusowy kupią przez komórkę

Mieszkańcy Olsztyna mogą kupić bilety komunikacji autobusowej za pomocą telefonu komórkowego, korzystając z usługi CallPay. Kupujący płaci za bilet oraz dodatkową opłatę za połączenie. Opłata ta jest zależna od operatora sieci telefonicznej.
Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej Robert Pietras z CallPay, w tym systemie nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji w telefonie czy łączyć się z internetem. Zakup biletu i płatność odbywa się poprzez krótkie połączenie głosowe. Jak wyjaśnił Pietras, z tego systemu mogą korzystać użytkownicy wszystkich rodzajów telefonów komórkowych, niezależnie od zainstalowanych systemów operacyjnych.

Kupno biletu autobusowego w systemie CallPay jest drugim elektronicznym sposobem płatności za bilet komunikacji miejskiej w Olsztynie. Użytkownicy mogą korzystać już od kilku lat z aplikacji moBILET zainstalowanej w telefonie komórkowym. Wymaga ona wcześniejszego doładowania konta przez użytkownika.

Jak podała rzeczniczka Zarządu Komunikacji Miejskiej Marta Bartoszewicz, z tej formy zakupu biletu korzysta niewielu podróżnych. W grę wchodzi 0,3 proc. sprzedaży wszystkich biletów.

Płatności w systemie CallPay są możliwe w około 30 miastach, w tym w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Trójmieście i Toruniu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.