PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilet komunikacji miejskiej przez komórkę

  • ap    14 lutego 2011 - 11:30
Bilet komunikacji miejskiej przez komórkę

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie postanowił rozszerzyć dostępność biletów komunikacji miejskiej. Od dzisiaj (14 lutego) pasażerowie będą mogli kupić bilety czasowe ZTM za pośrednictwem telefonów komórkowych.
I tak korzystanie z usługi „Bilet  przez telefon komórkowy” umożliwia aplikacja SkyCash, którą można pobrać wpisując w przeglądarce internetowej telefonu m.skycash.com lub wysyłając pusty SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Kolejne kroki to rejestracja w systemie (należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail) oraz zasilenie konta SkyCash.

W przypadku SkyCash doładowanie jest możliwe standardowym przelewem bankowym lub poprzez przelew natychmiastowy w strefie doładowań na www.skycash.com. Inny sposób to przelew kwoty pomiędzy dwoma kontami SkyCash, np. łatwo pożyczyć pieniądze na bilet od innej osoby, a rodzice mogą w ten sposób zasilić komórkę dziecka ze swojego konta.

Ponadto, jeśli pasażer musi pilnie kupić bilet, a na koncie nie ma środków, może je zasilić korzystając z usługi Premium SMS. W takim przypadku SMS o treści „ZTM”, wysłany na numer 73550 (koszt 3 zł + VAT), przy pierwszym doładowaniu zasili konto kwotą 3 zł, a przy każdym kolejnym – 1,5 zł (koszt kolejnych doładowań wynika z prowizji operatora usługi Premium SMS).

Bilet trzeba kupić niezwłocznie po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej lub strefy biletowej metra. Warto pamiętać, że czas zrealizowania transakcji jest uzależniony od zasięgu oraz szybkości działania sieci telefonii komórkowej.

Podczas kontroli pasażer zobowiązany jest okazać kontrolerowi ekran aplikacji SkyCash z wyświetlonym numerem kontrolnym. Bilet widoczny jest w menu „Usługi”, w zakładce „Bilety” i podzakładce „Kontrola Biletów”.

Więcej szczegółów na stronie www.ztm.waw.pl

Czytaj też: W Białymstoku sms-em za bilet

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.