PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilet prezentem dla babci i dziadka

  • wer/mat.pras.    22 listopada 2011 - 20:22
Bilet prezentem dla babci i dziadka

Zbliża się koniec roku, dlatego warto zadbać o najstarszych członków rodziny - przekonuje zarząd transportu miejskiego w Warszawie. Ma bowiem dla nich specjalną ofertę - Bilet Seniora, który kosztuje 40 złotych i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok.
Bilet Seniora można nabyć we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach biletowych, a przy zakupie nie trzeba okazywać żadnych dokumentu tożsamości, potwierdzającego wiek.

Na podstawie Biletu Seniora, kodowanego na spersonalizowanej WKM, może podróżować pasażer, który ukończył 65 lat. Imienny bilet jest ważny w 1. i 2. strefie biletowej i uprawnia do korzystania z wszystkich linii ZTM - autobusowych, tramwajowych, metra oraz szybkiej kolei miejskiej. Posiadacz Biletu Seniora może podróżować również w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz liniami lokalnymi oznaczonymi literą L.

Czytaj też: Wesołe jest życie staruszka w mieście?

Osoby, które nie mają jeszcze spersonalizowanej karty miejskiej mogą złożyć wnioski o jej wydanie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz przez Internet.

Kupiony bilet powinien zostać aktywowany bezzwłocznie po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra w bramce przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie. Podczas kontroli trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek.

Bilet jest ważny przez 365 dni od dnia aktywacji (do godziny 23.59 ostatniego dnia ważności).

W przypadku zakupu biletu za pośrednictwem Internetu, należy go wgrać na Warszawską Kartę Miejską w specjalnych urządzeniach znajdujących się na stacjach metra lub w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM a następnie aktywować w bramce lub kasowniku.

Zgodnie z regulaminem ZTM osoby, które ukończyły 70. lat mogą podróżować bezpłatnie, jedynie na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zmierzch, 2011-11-22 20:49:09

    babcie i dziadkowie będą czekali aż ZTM da znać ich najbliższym, że mogą ruszyć po bilet da nich.