PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilet warszawski IC od dziś w sprzedaży

  • GK    25 października 2012 - 13:31
Bilet warszawski IC od dziś w sprzedaży

Od dziś można już kupować zintegrowany bilet kolejowy, uprawniający do przejazdów komunikacją miejską w Warszawie i pociągami PKP Intercity.
Pierwszy zintegrowany bilet, umożliwiający podróżowanie pociągami Przewozów Regionalnych i komunikacją miejską został wprowadzony 1 czerwca br. Teraz przyszła kolej na współpracę z największym polskim dalekobieżnym przewoźnikiem kolejowym – spółką PKP Intercity.

Bilet warszawski IC uprawnia pasażerów do korzystania przez 60 minut ze wszystkich środków stołecznej komunikacji miejskiej na terenie 1. strefy biletowej. Bilet jest ważny tylko w dniu podróży pociągiem, przed wyjazdem ze stolicy lub po przyjeździe do niej.

Pasażer sam określa czas przejazdu – wpisując na bilecie godzinę rozpoczęcia podróży środkami komunikacji miejskiej. Bilet jest nieważny, jeśli pasażer nie wpisze godziny, lub wpisze ją dopiero po rozpoczęciu podróży środkami komunikacji miejskiej.
Zintegrowany bilet ważny jest w pociągach Express InterCity, Express, EuroCity i TLK oraz w stołecznej komunikacji miejskiej (bilet nie jest honorowany w pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie i Warszawską Kolej Dojazdową oraz w komunikacji autobusowej gminy Łomianki).

Można go kupić od 25 października br. w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów na pociągi spółki PKP Intercity oraz od 29 października br. w pociągu spółki u konduktora.

Na cenę biletu warszawskiego IC składa się cena za przejazd pociągiem PKP Intercity w relacji do/z Warszawy oraz opłata zryczałtowana za przejazd środkami komunikacji miejskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Gość, 2012-10-25 17:25:18

    To dobry pomysł. W Austrii od 20 lat