PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilety bez kasowania w warszawskich autobusach

  • PAP    4 czerwca 2012 - 18:28
Bilety bez kasowania w warszawskich autobusach

W autobusach miejskich w Warszawie zamontowano pierwsze biletomaty sprzedające bilety jednorazowe ważne tylko w pojeździe, w którym zostały kupione. Nie trzeba ich kasować; można je kupić tylko za pomocą karty płatniczej.
Do tej pory udostępniono 82 biletomaty; do końca tego zacznie działać kolejnych 500 - zapowiedział w poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego. Do końca 2014 roku automaty mają zostać zamontowane we wszystkich miejskich autobusach.

Tzw. bilet pojazdowy kupiony w automacie jest ważny od momentu zakupu do końca kursu, jednak nie dłużej niż 120 min. W trakcie drukowania biletu na wyświetlaczu biletomatu pojawia się komunikat "bilet skasowany" w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Cena biletu pojazdowego jest taka sama, jak biletu jednorazowego ważnego w pierwszej strefie (3,60 zł) oraz ważnego w pierwszej i drugiej strefie (5,60 zł). W biletomatach są dostępne także bilety ulgowe (z 50-proc. zniżką).

Autobusy wyposażone w nowe biletomaty są oznaczone piktogramami w wersji polskiej i angielskiej. W nowych biletomatach można także zakodować bilet kupiony przez internet.

247 miejskich autobusów, tramwajów i pociągów SKM jest wyposażonych w biletomaty sprzedające kartonikowe bilety, które trzeba kasować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.