PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilety czasowe w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    30 lipca 2012 - 09:13
Bilety czasowe w Swarzędzu

Zmiany, jakie dotykają komunikację miejską w Swarzędzu, idą w dobrą stronę i ułatwiają korzystanie ze swarzędzkich autobusów. Czas na kolejne ułatwienie – bilety czasowe.
Przypomnijmy, od stycznia 2012 roku komunikacją miejską w Swarzędzu zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej. Wielu mieszkańców Swarzędza zastanawiało się wówczas czy oddanie tak ważnego ogniwa miejskiej gospodarki organowi, który wcześniej nie miał nic wspólnego z publicznym przewozem osób jest dobrą i przemyślaną decyzją.

Dzisiaj okazuje się, że zmiana przewoźnika po 20 latach zarządzania przez Wiraż-Bus, wpłynęła pozytywnie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Swarzędzu.

Ostatnio informowaliśmy o rozpoczęciu nadawania aktualnych wiadomości lokalnych na monitorach LCD w kilku nowoczesnych autobusach. Takie rozwiązanie z pewnością umila czas podróży użytkownikom komunikacji. Innym pozytywnym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest możliwość zakupu biletów autobusowych poprzez telefon komórkowy.

Dzięki temu nie musimy szukać otwartego sklepu prowadzącego sprzedaż biletów, ani płacić dodatkowej prowizji za zakup biletu u kierowcy autobusu. Kolejna zmiana również dotyczy biletów. Nie jest to niestety obniżka cen, ale może pozwolić na oszczędność pieniędzy podróżnych. W czerwcu na posiedzeniu Rady Miejskiej została podjęta uchwała wprowadzająca dodatkową funkcjonalność biletów autobusowych.

Polega ona na możliwości podróżowania na jednym bilecie przez 40 minut z opcją przesiadek na różne linie. Oznacza to, że tak jak do tej pory możemy na jednym bilecie przejechać np. linią 401 z osiedla Kościuszkowców do dworca Śródka w Poznaniu, nawet jeżeli przez korki podróż będzie trwała 60 minut.

Natomiast dzięki nowej funkcjonalności, możemy zacząć podróż np. na pętli na os. Kościuszkowców linią 401, następnie na przystanku na ul. Polnej przesiąść się w autobus linii 405 i na tym samym bilecie pojechać na os. Raczyńskiego. A wszystko pod warunkiem, że od momentu odbicia biletu nie minęło 40 minut. Taka opcja będzie dostępna już od 3 sierpnia. Należy jednak pamiętać, że nadal obowiązuje II strefa biletowa, gdy chcemy pojechać do Poznania.

Zmiany w komunikacji miejskiej w Swarzędzu idą w dobrym kierunku, ale nie można poprzestawać na laurach. Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby mieszkańcy byli w pełni zadowoleni z podróżowania autobusami i ten środek komunikacji wybierali częściej niż prywatne samochody.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.