PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilety pojazdowe w Warszawie przed Euro

  • AT    26 marca 2012 - 19:45
Bilety pojazdowe w Warszawie przed Euro

Bilet jednorazowy pojazdowy to nowy rodzaj biletu, który będzie dostępny już przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Warszawie. Jest to bilet, który docelowo będzie można kupić w każdym pojeździe, ale bez potrzeby posiadania odliczonej kwoty. Płatność za bilet będzie realizowana przy pomocy karty płatniczej.
Bilety pojazdowe będą sprzedawane w automatach biletowych, które zostaną zamontowane w pojazdach  komunikacji miejskiej. Ten rodzaj biletu będzie uprawniał do podróżowania tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Maksymalny czas podróży, jaką będzie można odbyć na jego podstawie, wyniesie 120 minut. Bilet będzie ważny od momentu zakupu i nie trzeba będzie go kasować. W trakcie drukowania biletu, na wyświetlaczu automatu biletowego pojawi się komunikat „Bilet skasowany” w językach polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 Cena biletu pojazdowego będzie taka sama, jak za bilet jednorazowy, czyli obecnie 3,60 zł za bilet obowiązujący w pierwszej strefie oraz 5,60 zł za bilet ważny w pierwszej i drugiej strefie. W biletomatach będą także dostępne bilety ulgowe (z 50-proc. zniżką).

Do czerwca br. planowane jest zamontowanie w autobusach MZA około 120 automatów biletowych, umożliwiających zakup biletów pojazdowych. Kolejnych 500 biletomatów pojawi się do końca tego roku. We wszystkich pojazdach zostaną zamontowane do końca 2014 roku.

Automaty biletowe będą wyposażone w dodatkową funkcję, umożliwiającą zakodowanie biletu kupionego przez Internet. Obecnie bilety ZTM nabyte przez Internet, można zakodować w 43 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim na stacjach metra. Wkrótce będzie to można zrobić  także w pojazdach komunikacji miejskiej wyposażonych w nowe biletomaty. Pojazdy te zostaną oznakowane specjalną naklejką.

Decyzja o rozszerzeniu „Taryfy przewozowej” została podjęta przez radę miasta stołecznego Warszawy (zabierz glos/oceń prezydenta) uchwałą nr XXXII/769/2012 z dnia 23 lutego 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: