PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilety przez komórkę w Stalowej Woli

  • www.sztafeta.pl (Tomasz Gotkowski)    27 marca 2012 - 10:16
Bilety przez komórkę w Stalowej Woli

Od 1 kwietnia Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli wprowadza możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy, za pomocą aplikacji SkyCash.
System Działa z powodzeniem w takich aglomeracjach jak Wrocław (zabierz głos/oceń prezydenta) czy Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta).

W Inkubatorze Technologicznym odbyła się prezentacja systemu, którą przeprowadził Adam Krypel, przedstawiciel firmy Sky Cash. Jak kupić bilet jednorazowy? Wystarczy mieć telefon komórkowy z systemem Symbian, Android czy Windows Mobile i dostępem do Internetu. Wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację.

Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pusty SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash pieniędzmi.

Trwa to dosłownie kilka chwil. Od tej chwili możemy już kupować bilety. Ta procedura jest bardzo intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund. Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu, numer boczny autobusu i potwierdzić zamiar jego skasowania 4-cyfrowym kodem PIN. Przez komórkę możemy kupić wszystkie rodzaje biletów jednorazowych, bilet dobowy i bilet seniora.

A co przy kontroli? Wyciągamy komórkę, wchodzimy do programu i zakładki „Kontrola biletów” oraz pokazujemy kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem. Proste prawda?

– Bilety można kupować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez konieczności szukania kiosku. System pozwala uniknąć pośpiechu, konieczności szukania drobnych czy też ryzykowania jazdy na gapę. O jego zaletach przekonali się już pasażerowie ponad 10 miast w Polsce – chwali zalety systemu Adam Krypel.

– Pierwszy bilet jaki kupimy będzie za darmo, nie musimy mieć doładowanego własnymi pieniędzmi konta – poinformował o promocji dyrektor ZMKS, Antoni Sokołowski.

A tym, który jako pierwszy w Stalowej Woli (zabierz głos/oceń prezydenta) kupił bilet przez komórkę był przewodniczący rady miejskiej Antoni Kłosowski. Aplikację SkyCash można pobrać i doładować pieniędzmi na bilety jeszcze przed 1 kwietnia, ale możliwość kupowania biletów pojawi się dopiero z początkiem miesiąca.

– Uważam, że wprowadzenie tego systemu w komunikacji miejskiej zwiększy jego atrakcyjność i konkurencyjność na rynku przewozów Nie ma co ukrywać – to propozycja dla młodych pasażerów ZMKS, ale liczymy na to, że i starsi będą z tego korzystać – dodaje Antoni Sokołowski, dyrektor ZMKS.

Za wprowadzenie systemu ZMKS nie zapłacił nawet złotówki. Firmie SkyCash od każdego sprzedanego biletu odpala prowizję.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: