PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilety, SKM w Trójmieście: Ceny w górę

  • pt    31 marca 2017 - 13:47
Bilety, SKM w Trójmieście: Ceny w górę
Pasażerowie SKM więcej zapłacą za przejazdy na krótkich dystansach. (fot.gdansk.pl)

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście wprowadza nowe ceny biletów jednorazowych i okresowych. Na dłuższych trasach bilety będą tańsze.
• 1 kwietnia zmienią się ceny biletów Szybkiej Kolei Miejskiej. Przewoźnik kolejowy wprowadza też nowy bilet okresowy. 

• Więcej kosztować będzie jazda po Trójmieście.

• Tańsze będą bilety miesięczne dla dojeżdżających spoza Trójmiasta. Nowością będzie wprowadzony „Trzydobowy Bilet Strefowy".

Pasażerowie więcej zapłacą za przejazdy na krótkich dystansach. Na przykład, o 20 groszy podrożeje najtańszy bilet normalny z Gdańska Śródmieścia do Wrzeszcza. Będzie kosztować 3,20 zł.

Z kolei bilet z Gdańska do Gdyni zdrożeje o 50 groszy i trzeba będzie za niego zapłacić 6,50 zł. Podrożeją również codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Miesięczny bilet na trasę Gdańsk – Gdynia będzie kosztować 130 zł. Za tą kwotę będzie można podróżować aż do Gdyni Cisowej.

Taniej do Słupska

Ze zmian w taryfie SKM najbardziej będą zadowoleni mieszkańcy Ziemi Słupskiej. Ceny biletów jednorazowych będą wyższe, ale za to znacząco potanieje bilet miesięczny.

Dla osób dojeżdżających na przykład do Gdyni będzie to obniżka o prawie 25 pro. z obecnych 368 złotych do 280. Jeszcze więcej, bo o  30 proc. obniżona zostanie cena biletu miesięcznego do Gdańska. Pasażerowie zapłacą za niego 285 złotych.

Nowością będzie wprowadzony „Trzydobowy Bilet Strefowy". Ma to być idealne rozwiązanie dla turystów. Pozwoli na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami SKM przez 72 godziny od momentu skasowania biletu. Jego cena będzie zależna od obszaru na którym mamy zamiar podróżować.

W najtańszej wersji, czyli w granicach Gdyni, Sopotu lub Gdańska, zapłacimy 20 złotych, a za bilet na całą sieć Szybkiej Kolei Miejskiej 64 zł łącznie z Kościerzyną, Kartuzami i Słupskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.