Biomasa, zanieczyszczenie powietrza: Biogazownie nie rozwiążą problemów ze smogiem

- Mamy problem smogu, problem nędzy energetycznej w niektórych rejonach Polski i generalnie problem ogrzewania. Tego się nie da rozwiązać przy pomocy biogazowni. To trzeba rozwiązać przy pomocy kotłów - twierdzi Karol Teliga z Polskiego Towarzystwa Biomasy.
Biomasa, zanieczyszczenie powietrza: Biogazownie nie rozwiążą problemów ze smogiem
Problemu smogu nie da rozwiązać przy pomocy biogazowni. To trzeba rozwiązać przy pomocy kotłów. Fot. lodz.rdos.gov.pl

Zdaniem Macieja Popkiewicza, eksperta w zakresie energetyki odnawialnej, biomasę należy wykorzystywać tak, żeby nie nasilać problemów żywnościowych i nie powodować erozji gleb.

W Polsce zbyt powoli idziemy w tym kierunku, uważa Maciej Popkiewicz. Są plany budowy setek biogazowni, a powinniśmy mieć ich tysiące - małych, pracujących w kogeneracji, zlokalizowanych na terenach wiejskich, tam, gdzie jest biomasa.

- To pozwoli też bardzo oczyścić atmosferę na wsi. Pozbyć się smogu, tych nieefektywnych pieców, tzw. kopciuchów, i wzmocnić gospodarki wiejskie, stworzyć tam miejsca pracy – wylicza gość radiowej Jedynki. .

Biogazownie wcale nie są dobrym rozwiązaniem, twierdzi Karol Teliga z Polskiego Towarzystwa Biomasy.

- Mamy problem smogu, problem nędzy energetycznej w niektórych rejonach Polski i generalnie problem ogrzewania. Tego się nie da rozwiązać przy pomocy biogazowni. To trzeba rozwiązać przy pomocy kotłów - uważa Teliga.

Cały artykuł w Wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ogrzewanie to jeden problem, a organizowanie gospodarki o obiegu zamkniętym to drugi. Oba problemy wymagają odpowiedzialnej długofalowej polityki, ponadpartyjnej.

w.potega@neostrada.pl, 2017-04-03 13:43:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE