Blisko 50 nowych miejsc postojowych w Sopocie

Z końcem lutego br. nastąpiło rozpoczęcie robót budowlanych związanych z budową parkingu dla samochodów osobowych przy ulicy Powstańców Warszawy w Sopocie (vis a vis istniejącego, w okolicach Parku Północnego).
Blisko 50 nowych miejsc postojowych w Sopocie
Powstanie 47 miejsc parkingowych o nawierzchni trawiastej, w tym trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. (fot. miasto.sopot.pl)

 Inwestycja będzie realizowana z udziałem środków unijnych.

Powstanie 47 miejsc parkingowych o nawierzchni trawiastej, w tym trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. W ramach zadania wykonane zostanie oświetlenie parkingu, kanalizacja deszczowa oraz elementy małej architektury (ławki, kosze).

- Nowe miejsca parkingowe w ścisłym sąsiedztwie centrum miasta są bardzo potrzebne. Szczególnie, że będzie to miejsce spełniające normy ekologiczne, z trawiastą nawierzchnią. Mam nadzieję, że nowy parking łatwi życie okolicznych mieszkańców i gości licznie odwiedzających Sopot - nie kryje radości Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Inwestycję realizuje w imieniu Gminy, Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mądrze byłoby wymyślić sposób na zachęcenie do wizyt w Sopocie bez samochodu zniechęcając jednocześnie upartych. Od budowy parkingów powietrze w uzdrowisku nie zyska.

JMS, 2017-03-01 23:00:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE