PARTNER PORTALU
  • BGK

Blok socjalny powstaje w Chełmie

  • chelmonline.pl    10 czerwca 2011 - 17:35
Blok socjalny powstaje w Chełmie

Dobiegają końca główne prace przy budowie nowego bloku socjalnego w Chełmie.
Wkrótce budowlańcy zajmą się zadaszeniem i pracami wykończeniowymi. Budynek ma być oddany w październiku. Budynek na ul. Fabrycznej jest pierwszym nowo budowanym wielorodzinnym blokiem socjalnym w Chełmie (oceń prezydent). Jednak mimo wszystko nie zaspokoi to lokalnych potrzeb mieszkaniowych.

- Na chwilę obecną na mieszkania socjalne oczekuje ponad 100 rodzin. Dodatkowo cały czas spływają do nas wyroki eksmisyjne w stosunku do osób, które najczęściej z powodu powstałych zaległości czynszowych mają sądowe nakazy do opuszczenia lokali - mówi Józef Kendzierawski, dyrektor Wydziału Infrastruktury.

Czytaj też: Jakie możliwe zmiany w zarządzaniu mieszkaniami przez gminę?

W budynku przy ul. Fabrycznej będzie mogło zamieszkać 36 rodzin. Dodatkowo znajdą się tam również 3 lokale tymczasowe. - Przyjmujemy już pierwszych interesantów pytających o zakwaterowanie w nowym bloku. To jednak nie są mieszkania komunalne. Osoby oczekujące na takie mieszkanie, nie mogą ubiegać się o lokal w bloku socjalnym. To całkiem inny standard mieszkania i inne warunki przyznawania. Na ul. Fabrycznej w pierwszej kolejności mieszkania przydzielane będą osobom z wyrokami eksmisji - wyjaśnia dyrektor Kendzierawski.

Zgodnie z harmonogramem prac, wykonawca na zakończenie wszystkich robót budowlanych ma czas do końca października. Rozpoczęta na jesieni ubiegłego roku inwestycja kosztować będzie miasto około 3 milionów złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.