PARTNER PORTALU
  • BGK

Błonia po rekultywacji "wrócą" w ręce miasta

  • pt/pap    31 sierpnia 2016 - 18:52
Błonia po rekultywacji "wrócą" w ręce miasta
Trwa rekultywacja zniszczonych fragmentów Błoń (fot.krakow.pl)

• Trwa rekultywacja Błoń po Światowych Dniach Młodzieży.
• Jeśli pogoda dopisze, to krakowska kuria zwróci ten teren Urzędowi Miasta Krakowa jeszcze w pierwszej połowie września.
Dla mieszkańców Krakowa większa część Błoń ponownie służy jako miejsce wypoczynku i spacerów. Nie ma śladu po ołtarzu i infrastrukturze, która została przygotowana na czas ŚDM. Posegregowane materiały, użyte do przygotowania terenu na wizytę papieża Franciszka, zostały wywiezione przez blisko 200 tirów.

Obecnie trwa rekultywacja zniszczonych fragmentów Błoń. "W konsultacjach z Zarządem Zieleni Miejskiej pracujemy nad wyrównaniem terenu, zniszczonego przez deszcz. Za miejscem, gdzie stał ołtarz, została naniesiona nowa warstwa ziemi, siana jest trawa" - powiedział w środę PAP ks. Wojciech Olszowski, pilnujący prac na Błoniach.

Rekultywację Błoń kuria zleciła specjalistycznej firmie, która zobowiązała się zakończyć prace do końca września. "Jeśli pogoda dopisze, to te prace mogą się zakończyć już w przyszłym tygodniu" - powiedział ksiądz.

Po rekultywacji krakowska kuria zwróci Błonia Urzędowi Miasta Krakowa. "Błonia będą w takim stanie jak przed ŚDM, a nawet w lepszym" - zapewnił ks. Olszowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.