Bój o śmieci bez przetargów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 11-01-2013
  • drukuj
Samorządy, które zainwestowały w spółki odbierające śmieci, chcą zlecić im usługi bez przetargów.
Bój o śmieci bez przetargów

Przepisy art. 6d ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach obligują wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do organizowania przetargów na odbiór odpadów komunalnych - pisze „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Śmieci tematem nr 1

Jednak gminy, które powierzyły to zadanie spółkom komunalnym, nie chcą ich organizować. Chcą zlecać to zadanie bezpośrednio spółkom, w które zainwestowały publiczne pieniądze.

Z nadzieją wyczekują zatem dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy obecne regulacje są zgodne z ustawą zasadniczą. Nie wiadomo jednak, kiedy sprawa trafi na wokandę.


Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem PortaluSamorządowego.pl tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Idiotom takim jak podpisujacy się "Polnische Wirtschaft" zawsze myliła sie "Świteź" ze "Świtezianką"; opór z oportunizmem czy ignorancja z ignorowaniem. Zamiast podpisac się „niewyobrażalny nieład” - bo jako synonim takiego okreslenia funkcjonuje w...yrazenie "Polnische Wirtschafy" I tak analizując wypowiedzi tego osobnika, mysle, że do tego dązy, że własnie niewyobrazalny nieład jest jego marzeniem. Przynajmniej tak wynika z treści jego wypowiedzi. Tyle komentarza, bo szkoda slów na takich idiotów, którzy nie rozróżniają smieci od dzieci. rozwiń

antyPiS, 2013-01-13 19:14:35 odpowiedz

Podobnie jest ze szkołami - te które są powinny zweryfikować swoje istnienie w przetargach i jeśli ktoś zaoferuje tańsze usługi edukacyjne - to trudno gminne szkoły trzeba zlikwidować... Pokażemy Europie na czym polega polnische Wirtschaft!

Polnische Wirtschaft, 2013-01-11 11:54:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE