Bolesławiec kupuje nowe autobusy

Prawie 13 mln zł będzie kosztować zakup 13 nowych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu (Dolnośląskie). Umowę na dostawę autobusów bolesławiecki magistrat zwarł ze spółką Solaris.
Bolesławiec kupuje nowe autobusy
Bolesławiec na zakup 13 nowych autobusów przeznaczy blisko 13 mln zł. Fot. Shutterstock.com

• Bolesławiec na zakup 13 nowych autobusów niskopodłogowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, przeznaczy blisko 13 mln zł.

• Z tej kwoty niecałe 9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020.

• W Bolesławcu w 2018 r. planowane jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Władze miasta liczą, że w ten sposób uda się ograniczyć ruch samochodów.

Nowe autobusu mają trafić do Bolesławca w ciągu najbliższego roku - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta w Bolesławcu Agnieszka Gergont.

Bolesławiec na zakup 13 nowych autobusów niskopodłogowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, przeznaczy blisko 13 mln zł. Z tej kwoty niecałe 9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020.

Jak podkreślił prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu Andrzej Jagiera, po zakupie pojazdów Solaris tabor MZK będzie liczył 21 autobusów.

Prezydent Bolesławca Piotr Roman podkreślił, że zakup nowych autobusów wpisuje się w działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w mieście.

Poinformował przy tym, że w Bolesławcu w 2018 r. planowane jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Władze miasta liczą, że w ten sposób uda się ograniczyć ruch samochodów w Bolesławcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE