PARTNER PORTALU
  • BGK

Bolesławiec przejął PKS

  • PAP    19 sierpnia 2010 - 21:10

Resort skarbu nieodpłatnie przekazał w czwartek władzom samorządowym powiatu bolesławieckiego 11 000 udziałów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu sp. z o.o. Jak poinformowało ministerstwo, wartość udziałów to 5,5 mln zł.
Jak poinformowało biuro prasowe resortu, oznacza to, że spółka w 100 proc. została przekazana samorządowi; wcześniej w całości należała do Skarbu Państwa. Umowa w tej sprawie została podpisana w czwartek.

Resort ma nadzieję, że dzięki komunalizacji, ponad 150-osobowa załoga PKS Bolesławiec oraz mieszkańcy powiatu, będę mogli liczyć na modernizację taboru, zakup nowych autobusów czy nowe połączenia lokalne. Nowy właściciel ma przedstawić 5-letni plan rozwoju spółki.

- Przejęcie PKS pod zarząd powiatu bolesławieckiego bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości usług transportowych oraz konkurencyjności na lokalnym rynku przewozów osobowych - podało w komunikacie MSP.

Od początku 2010 r. minister skarbu państwa przekazał w drodze komunalizacji 20 spółek z branży PKS i sprywatyzował 6. Jak zapewnia resort, program przekształceń własnościowych ma na celu zapewnienie restrukturyzacji wszystkich spółek PKS, aby mogły "efektywnie i rzetelnie służyć społecznościom lokalnym".

Pod nadzorem ministra skarbu pozostaje jeszcze 45 jednoosobowych spółek SP z sektora transportu samochodowego (PKS). - W najbliższym czasie planowana jest komunalizacja kolejnych spółek tej branży - zapowiada MSP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • error, 2010-08-20 19:59:58

    Co samorzad powiatowy wie o prowadzeniu komunikacji autobusowej ? To kolejny polityczny skok na kase. Dlaczego nie sprzedano przedsiebiorstwa w przetargu ?