Braknie pieniędzy na odśnieżanie?

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wrocławska/Fakt
  • 03-04-2013
  • drukuj
Urzędnicy z przerażeniem spoglądają na prognozy pogody. Nic nie wskazuje na to, by tegoroczna zima odpuściła. A pieniądze na zimowe oczyszczanie ulic powoli się kończą.
Braknie pieniędzy na odśnieżanie?

Jak donosi "Gazeta Wrocławska" we Wrocławiu w tym sezonie zimowym drogowcy przeprowadzili już 45 akcji odśnieżania ulic w mieście. Wydano prawie 4,5 miliona złotych, a za każdy kolejny, całodzienny wyjazd trzeba płacić 120 tys.

Na przełomie 2011 i 2012 roku we Wrocławiu akcji było zaledwie 13 i zapłacono za nie około 1,5 miliona.

Czytaj też: Miejskie odśnieżanie z GPS-em

Tegoroczny budżet wrocławskich drogowców nie jest z gumy - wydano blisko 4,5 mln z przeznaczonych 5 milionów, a z tych pieniędzy trzeba jeszcze utrzymywać ulice wiosną, latem i jesienią - sprzątać, zamiatać - podaje "GW".

Jak informuje gazeta jeśli w kwietniu dalej będzie śnieżyć, magistrat będzie musiał dokładać pieniądze do budżetu na utrzymanie ulic, albo przestać sprzątać.

Wiceprezydent, Wojciech Adamski, wpadł nawet na pomysł, aby zamiast soli, wysypywać na wrocławskie ulice żwir m.in dlatego, że sól, jest bardzo droga.

O budżet obawiają się także stołeczni urzędnicy - informuje "Fakt". Pracownicy Zarządu Oczyszczania miasta przyznają, że pieniądze na utrzymanie czystości ulic i chodników w sezonie 2012/2013 już się skończyły.

Jak wyjaśnia "Faktowi" Iwona Fryczyńska, rzecznik ZOM na zimowe utrzymanie głównych ulic i chodników w mieście ZOM mia 72 mln zł. Te pieniądze zostały już jednak wydane. Firmy pracujące na zlecenie ZOM są w gotowości do oczyszczania ulic do 15 kwietnia.

Zapewnia jednak, że pieniędzy na zimowe oczyszczanie ulic nie braknie - podaje "Fakt".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brakuje, ale cierpliwości,prawdaż? Każdy fundament można skruszyć!Jak się chce! A jak się nie chce?

ŁUPEK, 2013-04-07 21:46:51 odpowiedz

Kompletne NIEZROZUMIENIE ! I kto by o tym kiedyś pomyślał ? Wytworzyła się PRZEPAŚĆ...

ŁUPEK, 2013-04-05 15:37:13 odpowiedz

Wszystkiemy jest winna PO!!! i Donald Tusk!!!

hihihi, 2013-04-03 22:43:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE