PARTNER PORTALU
  • BGK

Brakuje miejsc w systemie parkuj i jedź

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 stycznia 2011 - 10:19
Brakuje miejsc w systemie parkuj i jedź

Warszawa chce powiększyć parkingi przesiadkowe o dodatkowe piętra. Będą też regularne kontrole biletów – to pomysły miasta na brak wolnych miejsc w systemie parkuj i jedź.
Na plac niedaleko stacji metra Stokłosy wjeżdża nawet więcej aut, niż teoretycznie powinno się ich tam zmieścić - kierowcy zajmują każdy wolny skrawek. Od uruchomienia nowej linii Szybkiej Kolei Miejskiej do Otwocka coraz bardziej zapełnia się też parking koło stacji w Aninie – informuje "Gazeta Wyborcza".

Warszawa posada jedyny działający jak dotąd w Polsce system parkuj i jedź. Kierowcy mogą zostawić samochód na parkingu przy stacjach metra, przystankach tramwajowych i stacjach SKM. Dziś działa siedem takich parkingów z przeszło 2,5 tys. miejsc dla samochodów i ok. 250 dla rowerów.

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego zamierza sprawdzać, czy wszyscy kierowcy wyjeżdżający z parkingów przesiadkowych mają ważny bilet komunikacji miejskiej. Wiosną spółka PolChip za blisko 2 mln zł zainstaluje system kontroli na parkingach w Aninie i przy stacji metra Ursynów. W przyszłości ma on całkowicie wyręczać pracowników obsługi.

Czytaj też:

"Parkuj i jedź" na razie tylko w stolicy 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.