PARTNER PORTALU
 • BGK

Brakuje mieszkań w Stalowej Woli

 • www.sztafeta.pl    16 lipca 2013 - 10:27
Brakuje mieszkań w Stalowej Woli

Czy w hutniczym mieście pojawią się bloki socjalne i nowy żłobek? – Na ostatnim dyżurze radnego z 14 osób które przyjąłem, aż 11 kwalifikowało się do przydzielenia mieszkania. A mieszkań nie ma... – utyskuje radny Jan Sibiga.
Przypomina też dramaty, które dotyczą mieszkańców hutniczego miasta.

- Młode małżeństwo zostało pozbawione dachu nad głową. Obydwoje stracili pracę, matka z dziećmi trafiła do Sowiku, a ojciec do schroniska dla bezdomnych. Ta rodzina to żadna patologia, kochający się ludzie, perspektywiczna familia. Zostali rozdzieleni, bo nie mieli mieszkania. Interweniowaliśmy, ale ile jest podobnych przypadków? Uważam, że miasto powinno budować bloki socjalne czy komunalne - stwierdza radny Sibiga.

Były plany budowy bloków socjalnych przy ul. Żeromskiego w sąsiedztwie wybudowanych bloków: socjalnego i komunalnego. Plany były i na razie na planach się kończy. Magistrat chce znaleźć miejsce pod kontenery tzw. lokale zastępcze. Bo tym, którzy szukają mieszkania mogłoby dać lokale komunalne, ale nie ma gdzie eksmitować dłużników.

- Będziemy budować pomieszczenia tymczasowe. Owszem mam świadomość, że trafią do nich ludzie, którzy będą je demolować, ale w myśl prawa, jeśli się nie zmienią, to po 3 miesiącach będą oni musieli opuścić i te lokale. Trudno, ale człowiek dorosły musi ponosić konsekwencje swoich czynów - mówi prezydent Andrzej Szlęzak.

O kontenerach pisaliśmy jednak już wiele miesięcy temu. Póki co to też są tylko plany...

Ale zdaniem radnego Jana Sibigi w Stalowej Woli powinien powstać kolejny żłobek. - Bo jeden na tak duże miasto to zdecydowanie za mało - przekonywał. Zdaniem prezydenta miasto nie powinno się angażować w tworzenie kolejnej takiej placówki.

- To jest pole dla tych, którzy będą chcieli stworzyć prywatny żłobek - stwierdza Szlęzak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Rodak, 2013-07-18 16:46:23

  czy tak trudno jest uruchomic budowe tanich domów 2-4 rodzinnych z mozliwoscia ich wykupu po 6 -latach zamieszkiwania ( jak to jest w Anglii) ???
 • OLEANDER, 2013-07-16 21:08:16

  Oj brakuje,bardzo brakuje !
 • glews, 2013-07-16 14:13:00

  Powinno!! To jest ich psi obowiązek. Wywiązywanie ze zobowiązań względem mieszkańców, którzy tam pracowali, pracują o zostawiają podatki!!! Czy poseł, rady, urzędnik to nie Polacy, nie czujecie moralnego dyskomfortu skazując ludzi na poniewierkę. Możecie spokojnie spać, iść do Kościoła, spowiadać si...ę, i co znowu wracacie do "magla"?  rozwiń