PARTNER PORTALU
  • BGK

Bryczką i meleksem po parku w Konstancinie

  • www.Konstancin24.eu    26 lipca 2012 - 12:37
Bryczką i meleksem po parku w Konstancinie

Zakończyły się prace przy przebudowie Parku Zdrojowego Konstancina. Urzędnicy chcą umożliwić chętnym przejażdżki bryczką lub meleksem. Szukają też operatora wypożyczalni rowerów.
W piątek 20 lipca rozpoczął się odbiór techniczny ogromnego przedsięwzięcia, jakim była z pewnością, trwająca dwa lata przebudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. Urzędnicy sprawdzili zarówno efekt prac, jak i dokumentację i stwierdzili, że wykonawca prawidłowo wywiązał się ze swojego zadania.

Zgodnie z procedurą zakończenie prac zgłoszono do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Piasecznie, który maksymalnie w ciągu 21 dni powinien stwierdzić oficjalne ukończenie przebudowy. Wtedy też zostaną dopuszczone do użytku place zabaw, które teraz są zamknięte ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz wymogi formalne.

Koszt inwestycji wyniósł 14.402.969,53 zł, z czego 8.353.384,86 zł to dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czy miliony zainwestowane w Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie sprawią, że stanie się on atrakcją turystyczną, przyciągającą kuracjuszy? Samorząd, inwestujący tak ogromne kwoty w centrum miasta wierzy, że park wraz z tężnią, amfiteatrem oraz wyremontowaną Hugonówką będzie idealnym otoczeniem do rozwoju sprywatyzowanych obiektów uzdrowiskowych.

Samorząd teraz liczy na ruch nowego właściciela uzdrowiska, który zapewnił, że nie tylko wyremontuje i unowocześni dotychczasową bazę leczniczą, lecz także zainwestuje w powstanie Konstancińskiego Centrum Hydroterapii i Fitness. Nowoczesny obiekt ma powstać tuż obok tężni.

<!-- pagebreak //-->

Póki co urzędnicy starają się zapewnić gościom i mieszkańcom, spędzającym czas w parku inne atrakcje. Oprócz koncertów, odbywających się niemal w każdy weekend urzędnicy planują zorganizować wycieczki po uzdrowisku. Magistrat stara się znaleźć firmę, która będzie organizowała przejażdżki meleksem.


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.