PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa bloków Elektrowni Opole ruszy w lipcu

  • PAP    8 lipca 2013 - 12:57
Budowa bloków Elektrowni Opole ruszy w lipcu

- Ministerstwo skarbu chce, by do końca lipca nastąpiło formalne rozpoczęcie budowy nowych bloków w Elektrowni Opole. MSP nie wyklucza kapitałowego udziału w projekcie kolejnego podmiotu Skarbu Państwa - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński.
"Na dziś formuła kooperacji między Kompanią Węglową a PGE zamknęła się listem intencyjnym. Spółki pracują teraz nad formułą kontraktu długoterminowego. Chcemy, aby do końca lipca nastąpiło formalne rozpoczęcie budowy, a ten list nas do tego przybliża" - powiedział Karpiński.

Minister poinformował, że nie wykluczony jest kapitałowy udział w inwestycji innego podmiotu Skarbu Państwa. "Nie wykluczam takiego udziału, ale musi to być oparte na zdrowych zasadach biznesowych" - powiedział.

Czytaj też: Rozbudowa elektrowni to narodowy biznes

Pod koniec czerwca Kompania Węglowa i PGE podpisały list intencyjny o współpracy w sprawie projektu budowy bloków w Elektrowni Opole.

W kwietniu PGE wycofało się z inwestycji w nowe bloki w Elektrowni Opole, jako przyczynę podając ograniczenie opłacalności z powodu m.in. zmian na rynku energii. Kontynuowanie projektu nie przyniosłoby wzrostu wartości dla akcjonariuszy spółki - podawało wówczas PGE. Na początku czerwca premier Donald Tusk ogłosił, że rząd znajdzie środki i sposoby, by nowa elektrownia w Opolu powstała.

Rozbudowę należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW za ponad 11,5 mld zł brutto miało zrealizować konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.