PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa II linii metra – od soboty kolejne utrudnienia w ruchu

  • PAP    13 lipca 2011 - 16:02

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra w Warszawie od soboty 16 lipca zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Świętokrzyskiej pomiędzy ulicami Czackiego i Nowy Świat.
Ulica Świętokrzyska będzie przejezdna na odcinku Jasna-Czackiego.

Ponadto, ul. Świętokrzyska, między ulicami Czackiego i Mazowiecką, zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu (po jednym w każdym kierunku). Na pozostałej części powstaną miejsca parkingowe. Przejezdne pozostaną ulice Jasna i Mazowiecka.

16 lipca zmieni się także organizacja ruchu na ulicach Tamka i Kopernika. Tamka – od Kruczkowskiego do Kopernika – będzie dostępna tylko dla okolicznych mieszkańców. Dla pozostałych kierowców będzie obowiązywał zakaz ruchu.

Budowa centralnego odcinka II linii metra na zamykanym odcinku ul. Świętokrzyskiej skomplikuje dojazd do budynków w okolicy ulic Kubusia Puchatka i Wareckiej.

Dotarcie do nich będzie możliwe jedynie od pl. Powstańców Warszawy, ponieważ ulicę Kubusia Puchatka od strony Świętokrzyskiej zagrodzi płot budowy.

Ulica Kubusia Puchatka stanie się dwukierunkowa, podobnie jak odcinek Wareckiej, pomiędzy ulicami Baczyńskiego i Kubusia Puchatka. Taka organizacja ruchu umożliwi dojazd do posesji z pl. Powstańców Warszawy ulicami Górskiego, Baczyńskiego i Warecką (a wyjazd będzie możliwy jedynie ulicą Warecką).

Na ulicach Kubusia Puchatka i Wareckiej zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju, aby parkujące samochody nie blokowały ruchu.

Od 11 czerwca ul. Świętokrzyska i ul. Prosta od ronda Daszyńskiego do ul. Jasnej są zamknięte na dwa i pół roku. Wiele linii autobusowych zmieniło swoje trasy, część z nich zlikwidowano.

Uniemożliwiony został wjazd na część ulic. Głównym objazdem dla komunikacji miejskiej na lewym brzegu Wisły jest ul. Grzybowska.

Centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo i prawobrzeżną Warszawę. Koszt inwestycji to 4,1 mld zł. Aktualne informacje dotyczące inwestycji, w tym także o organizacji ruchu i komunikacji miejskiej, na bieżąco umieszczane są na stronach internetowych ZTM – www.ztm.waw.pl i www.metro2.ztm.waw.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.