PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa kanalizacji – korki w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    13 maja 2013 - 10:41
Budowa kanalizacji – korki w Mierzynie

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Weleckiej w Mierzynie weszły w kolejny etap. W połowie tygodnia drogowcy zajęli jeden pas jezdni przy sklepie Biedronka.
Wprowadzono ruch wahadłowy, co momentalnie przełożyło się na duże korki w godzinach komunikacyjnego szczytu.

Przypomnijmy, budowa kolektora deszczowego prowadzącego od terenu szkoły podstawowej przy ulicy Kolorowej poprzez ulicę Długą i Welecką w kierunku ulicy Spółdzielców, jest jedną z najdroższych inwestycji, jakie w tym roku prowadzone będą w Mierzynie. Łączny koszt budowy wyniesie 4.629.720 zł. Średnica rury, która zostanie położona pod powierzchnią ziemi, wynosić będzie od 80 do 100 cm.

Inwestycja rozpoczęła się w 2. połowie kwietnia i potrwa najprawdopodobniej aż do końca sierpnia 2013 r. W pierwszych tygodniach budowlańcy zamknęli przejazd przy Centrum Mierzyn, w pobliżu skrzyżowania ulic Weleckiej, Topolowej i Długiej. Teraz prace prowadzone są także na jednym pasie jezdni ul. Weleckiej przed sklepem Biedronka.

W związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, rano i po południu tworzą się duże korki z obu stron Mierzyna. Na wjeździe od strony Szczecina kolejka pojazdów sięga czasami skrzyżowania ulic Ku Słońcu i Hrubieszowskiej.

Z drugiej strony, od Lubieszyna korki potrafią zaczynać się od Restauracji NORD. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość lub skorzystać z objazdu ulicami Topolową i Łukasińskiego. Jak informuje wykonawca ruch wahadłowy może potrwać do ostatniego tygodnia maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.