PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim bez opóźnień

  • AT    30 stycznia 2013 - 20:29
Budowa kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim bez opóźnień

Zimowa aura nie sprzyja pracom przy budowie kanalizacji sanitarnej w powiecie wodzisławskim. Śnieg i ujemne temperatury sprawiły, że wykonawcy zwolnili tempo prac. Mimo tego prace mają zakończyć się w terminie.
Zimowa aura nie sprzyja pracom przy budowie kanalizacji sanitarnej w powiecie wodzisławskim. Śnieg i ujemne temperatury sprawiły, że wykonawcy zwolnili tempo prac. Mimo tego prace mają zakończyć się w terminie.

Budowlańcy wykonują tylko te zadania, na które pozwalają im warunki atmosferyczne.

Prowadzone są głownie prace porządkowe. Ze względu na zimę wstrzymane zostały ponadto prace odtworzeniowe na niektórych drogach. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Wykonawcy deklarują, że wcześniej podawanym terminom zakończenia robót nic nie grozi. Prace ukończone zostaną zgodnie z harmonogramami.

 

Czytaj też: IGWP alarmuje: albo będą oczyszczalnie, albo ponad 4 mln euro kary dziennie

Do tej pory postęp prac w ramach Projektu wynosi ok. 80 procent. Wybudowano już ponad 100 km sieci. Do sieci włączyło się do tej pory prawie 60% domostw z Marklowic, dzielnic Biertułtowy i Obszary w Radlinie, Czyżowic oraz ul. Pośpiecha, części Pszowskiej i Bocznej w Wodzisławiu Śl., które posiadały taką możliwość. W najbliższych tygodniach do nowo wybudowanej kanalizacji będą mogli przyłączyć się mieszkańcy drugiej części Marklowic, Jedłownika i Karkoszki w Wodzisławiu Śląskim oraz części Gorzyczek.

Aktualnie na tych zdaniach prowadzone są ostatnie rozliczenia i odbiory wykonanych prac. Mieszkańcy, którzy będą mieli możliwość podłączenia do sieci zostaną o tym fakcie pisemnie poinformowani przez PWiK. Zabronione jest samowolne podłączanie się do kanalizacji sanitarnej.

Nowa kanalizacja sanitarna i deszczowa powstaje w ramach Projektu pn. „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim". Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodatkowe źródła finansowania stanowią pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, dopłaty do odsetek kredytu preferencyjnego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz kredyt inwestycyjny pozyskany w Banku BGK.

Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. na terenie czterech gminach: Wodzisławiu Śląskim, Radlinie, Gorzycach i Marklowicach.

Realizacja Projektu ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej aglomeracji Wodzisław Śląski, stworzenie warunków do skanalizowania całej zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim, dociążenie zmodernizowanej w 2004r. oczyszczalni ścieków Karkoszka II, poprawę atrakcyjności inwestycyjnej regionu w sektorze usług i budownictwa mieszkaniowego oraz poprawę jakości środowiska naturalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.