PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa linii tramwajowej na kampus

  • PAP    18 listopada 2010 - 18:19
Budowa linii tramwajowej na kampus

Władze Krakowa podpisały w czwartek umowę z wykonawcą nowej linii tramwajowej, biegnącej w okolice III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inwestycja o wartości około 150 mln zł będzie gotowa za dwa lata.
W przetargu na wykonawcę inwestycji wybrano konsorcjum firm z grupą ZUE SA na czele. Jak zapowiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski, prace zaczną się za kilkanaście dni. 

Nowa linia tramwajowa, o długości blisko czterech kilometrów, połączy ulice Brożka i Kapelanka z ulicą Czerwone Maki w południowo-zachodniej części Krakowa. Znajdują się tam duże osiedla mieszkaniowe, a także III Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego i siedziby wielu firm działających w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Tramwaj będzie się poruszał po oddzielonym od ulicy, wyciszonym torowisku. W ramach zadania powstanie kilkukilometrowe torowisko zakończone pętlą, gdzie zlokalizowany zostanie parking w systemie Park and Ride. Przebudowany także będzie ciąg drogowy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego.

Budowa nowej linii tramwajowej będzie kosztować około 150 mln zł. Część pieniędzy - 53 mln złotych - będzie pochodzić z dotacji unijnej.

Czytaj też:

W Krakowie oddano inwestycje komunikacyjne 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.