PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują kanalizację w gminie Zagnańsk

  • PAP    12 grudnia 2013 - 18:56
Budują kanalizację w gminie Zagnańsk

Ponad 16,5 mln zł będzie kosztowała budowa kanalizacji w gminie Zagnańsk w powiecie kieleckim (Świętokrzyskie). W czwartek w Tumlinie k. Kielc spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowę ws. budowy 28 km sieci.
Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich budowa kanalizacji w gminie Zagnańsk to część wartego ponad 300 mln zł unijnego projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej. Zaznaczył, że to ostatni tak duży kontrakt w ramach tego projektu.

W ramach podpisanego w czwartek kontraktu do końca 2014 roku powstanie 28 km sieci kanalizacyjnej w siedmiu miejscowościach gminy Zagnańsk. Wybudowanych zostanie także 14 pompowni, niezbędnych z uwagi na górzysty charakter powierzchni gminy Zagnańsk.

Czytaj też:  Za wodociągi Unia już nie zapłaci. Szkoda, wielka szkoda

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu, jest kielecka spółka Akwedukt.

Jak wynika ze statystyk Wodociągów Kieleckich obecnie dostęp do kanalizacji ma 33 proc. mieszkańców gminy Zagnańsk. Dzięki tej inwestycji wskaźnik ten wzrośnie do 72 proc. 85 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji będzie sfinansowane ze środków unijnych.

W czerwcu br. Wodociągi Kieleckie podpisały pierwszą umowę ws. budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Zagnańsk za blisko 16 mln zł na 29 km sieci. Inwestycję realizuje firma Skanska.

Położoną na północ od Kielc gminę Zagnańsk zamieszkuje ponad 12 tys. osób. Należy ona do Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego, w którego skład wchodzi miasto Kielce i 11 ościennych gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.