PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują kanalizację w Ząbkowicach

  • GK/dabrowa-gornicza.pl    11 lipca 2012 - 13:30
Budują kanalizację w Ząbkowicach

Aktualnie front robót dotyczący budowy sieci kanalizacyjnych obejmuje ulice: Rapackiego, Hallerczyków, Rolnicza, Makowa, Dąbrowskiej, Wapienna, Łąkowa.
Na wszystkich, wyżej wymienionych odcinkach nie planuje się objazdów dla autobusów KZK GOP. Ruch odbywa się wahadłowo, co umożliwia bezkolizyjny przejazd – zapewnia przedstawiciel wykonawcy Energopol Południe – Klaudia Zawadzka.

W miejscu prowadzonych robót pojawiają się dodatkowe oznakowania. Wykonawca zwraca się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie znaków drogowych, w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości na odcinkach prowadzenia robót, a także zachowanie szczególnej ostrożności.

Na niektórych skrzyżowaniach mogą wystąpić utrudnienia a ruch będzie kierowany przez osoby uprawnione (w szczególności chodzi o rejon skrzyżowania Związku Orła Białego, Dąbrowskiej, Hutniczej i łącznika do ul. Roździeńskiego). W ulicy Zakładowej bocznej i Jasnej bocznej zakończyły się roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Planowane utrudnienia związane z odtworzeniem nawierzchni drogowej potrwają do połowy sierpnia tego roku.

Spore utrudnienia czekają mieszkańców ulicy Majewskiego Jak zapewnia wykonawca robót Hydrobudowa Polska S. A. w sierpniu zakończą się roboty drogowe w ulicy Majewskiego, gdzie od ostatniego tygodnia lipca planuje się wprowadzić tymczasową organizację ruchu, obejmującą całkowite zamknięcie ulicy Majewskiego na odcinku od DK94 do ulicy Akacjowej.

Jak zapewnia kierownik budowy – Stanisław Jastrzębski – mieszkańcy zostaną wcześniej poinformowani o dodatkowych utrudnieniach w obrębie ich posesji. Całkowite zamknięcie wymienionego odcinka drogi potrwa maksymalnie do 8 dni. W tym czasie zdecydowanie zostanie ograniczony dojazd do nieruchomości.

Za powstałe utrudnienia w sprawnym funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego – przepraszamy. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość – apeluje Beata Pisarczyk z urzędu miejskiego. W połowie lipca na ulicy Majewskiego, Akacjowej pojawią się plakaty informujące o zbliżających się utrudnieniach komunikacyjnych – dodaje Pisarczyk.

W ulicy Akacjowej i Orkana prace dobiegają końca. Na wspomnianych odcinkach nie wprowadzono objazdów dla autobusów KZK GOP. Od 18 czerwca w ulicy Orkana ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej. Planowany termin zakończenia robót drogowych planuje się do końca lipca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.