Budują kanalizację w Ząbkowicach

  • GK/dabrowa-gornicza.pl
  • 11-07-2012
  • drukuj
Aktualnie front robót dotyczący budowy sieci kanalizacyjnych obejmuje ulice: Rapackiego, Hallerczyków, Rolnicza, Makowa, Dąbrowskiej, Wapienna, Łąkowa.
Budują kanalizację w Ząbkowicach
Na wszystkich, wyżej wymienionych odcinkach nie planuje się objazdów dla autobusów KZK GOP. Ruch odbywa się wahadłowo, co umożliwia bezkolizyjny przejazd – zapewnia przedstawiciel wykonawcy Energopol Południe – Klaudia Zawadzka.

W miejscu prowadzonych robót pojawiają się dodatkowe oznakowania. Wykonawca zwraca się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie znaków drogowych, w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości na odcinkach prowadzenia robót, a także zachowanie szczególnej ostrożności.

Na niektórych skrzyżowaniach mogą wystąpić utrudnienia a ruch będzie kierowany przez osoby uprawnione (w szczególności chodzi o rejon skrzyżowania Związku Orła Białego, Dąbrowskiej, Hutniczej i łącznika do ul. Roździeńskiego). W ulicy Zakładowej bocznej i Jasnej bocznej zakończyły się roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Planowane utrudnienia związane z odtworzeniem nawierzchni drogowej potrwają do połowy sierpnia tego roku.

Spore utrudnienia czekają mieszkańców ulicy Majewskiego Jak zapewnia wykonawca robót Hydrobudowa Polska S. A. w sierpniu zakończą się roboty drogowe w ulicy Majewskiego, gdzie od ostatniego tygodnia lipca planuje się wprowadzić tymczasową organizację ruchu, obejmującą całkowite zamknięcie ulicy Majewskiego na odcinku od DK94 do ulicy Akacjowej.

Jak zapewnia kierownik budowy – Stanisław Jastrzębski – mieszkańcy zostaną wcześniej poinformowani o dodatkowych utrudnieniach w obrębie ich posesji. Całkowite zamknięcie wymienionego odcinka drogi potrwa maksymalnie do 8 dni. W tym czasie zdecydowanie zostanie ograniczony dojazd do nieruchomości.

Za powstałe utrudnienia w sprawnym funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego – przepraszamy. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość – apeluje Beata Pisarczyk z urzędu miejskiego. W połowie lipca na ulicy Majewskiego, Akacjowej pojawią się plakaty informujące o zbliżających się utrudnieniach komunikacyjnych – dodaje Pisarczyk.

W ulicy Akacjowej i Orkana prace dobiegają końca. Na wspomnianych odcinkach nie wprowadzono objazdów dla autobusów KZK GOP. Od 18 czerwca w ulicy Orkana ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej. Planowany termin zakończenia robót drogowych planuje się do końca lipca. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE