Budują po polsku a nie po kanadyjsku

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska
  • 26-01-2011
  • drukuj
Dom socjalny przy ul. Małaszyńskiego w Zakopanem będzie murowany, a nie jak wcześniej zakładał projekt - szkieletowy według technologii kanadyjskiej. Pomysł byłego wicemurmistrza na tanie budowanie przepadł - relacjonuje "Gazeta Krakowska".

Jak przypomina dziennik, były burmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak jesienią przeforsował pomysł wybudowania domu socjalnego  jako domu tzw. szkieletowego, jakie sprawdzają się w USA, Kanadzie.

Po wyborach władze pomysłem już zachwycone nie były i postanowiono postawić typowy murowany dom dla najbiedniejszych rodzin.Radni jednak zmian  w projekcie nie popierają, obawiając się, że kolejny raz trzeba bedzie zapłącić za projekt.

- Zapłaciliśmy już raz za projekt domu w technologii kanadyjskiej i naczelnik znowu teraz żąda pieniędzy na następny projekt. I nie weźmie ich z własnej, ale z miejskiej kasy - "GK" podaje wypowiedź przewodniczącego Jerzego Zacharko.

Szef wydziału inwestycyjnego zapewnia, że cała zmiana technologii z kanadyjskiej na polską obejdzie się bez dodatkowych kosztów. Nie będzie bowiem wymagana ani zmiana projektu wykonawczego, ani zmiana pozwolenia na budowę.

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Byli na północy, póżniej wrócili i chcą się popisać przed innymi jakimiś systemami kanadyjskimi, które w naszych warunkach się nie sprawdzają.

Wczasowicz, 2011-01-27 19:45:52 odpowiedz

nie ma jak solidna polska budowa

L, 2011-01-27 09:16:43 odpowiedz

O czym Panstwo mowicie - gdzie tam "kanadyjczyki" to prowizorka - tak moze w wykonaniu polskim !!!! ale w kanadzie i w stanch. na alasce i na syberii domy szkieletowe budowane w/g technolpgii kanadyjskiej trwaja po sto lat i wiecej - sa cieple, przyjazne no i TANIE !!!!

Tyle
..., ze w polsce nie umiemy liczyc a co dopiero budowac w/g technologii, bo polak potrafi zawsze ulepszyc !!! == spartolic. rozwiń

eko-kanadyjczyk, 2011-01-27 02:09:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE