PARTNER PORTALU
 • BGK

Budują po polsku a nie po kanadyjsku

 • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    26 stycznia 2011 - 07:47

Dom socjalny przy ul. Małaszyńskiego w Zakopanem będzie murowany, a nie jak wcześniej zakładał projekt - szkieletowy według technologii kanadyjskiej. Pomysł byłego wicemurmistrza na tanie budowanie przepadł - relacjonuje "Gazeta Krakowska".
Jak przypomina dziennik, były burmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak jesienią przeforsował pomysł wybudowania domu socjalnego  jako domu tzw. szkieletowego, jakie sprawdzają się w USA, Kanadzie.

Po wyborach władze pomysłem już zachwycone nie były i postanowiono postawić typowy murowany dom dla najbiedniejszych rodzin.Radni jednak zmian  w projekcie nie popierają, obawiając się, że kolejny raz trzeba bedzie zapłącić za projekt.

- Zapłaciliśmy już raz za projekt domu w technologii kanadyjskiej i naczelnik znowu teraz żąda pieniędzy na następny projekt. I nie weźmie ich z własnej, ale z miejskiej kasy - "GK" podaje wypowiedź przewodniczącego Jerzego Zacharko.

Szef wydziału inwestycyjnego zapewnia, że cała zmiana technologii z kanadyjskiej na polską obejdzie się bez dodatkowych kosztów. Nie będzie bowiem wymagana ani zmiana projektu wykonawczego, ani zmiana pozwolenia na budowę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Wczasowicz, 2011-01-27 19:45:52

  Byli na północy, póżniej wrócili i chcą się popisać przed innymi jakimiś systemami kanadyjskimi, które w naszych warunkach się nie sprawdzają.
 • L, 2011-01-27 09:16:43

  nie ma jak solidna polska budowa
 • eko-kanadyjczyk, 2011-01-27 02:09:09

  O czym Panstwo mowicie - gdzie tam "kanadyjczyki" to prowizorka - tak moze w wykonaniu polskim !!!! ale w kanadzie i w stanch. na alasce i na syberii domy szkieletowe budowane w/g technolpgii kanadyjskiej trwaja po sto lat i wiecej - sa cieple, przyjazne no i TANIE !!!! Tyle, ze w polsc...e nie umiemy liczyc a co dopiero budowac w/g technologii, bo polak potrafi zawsze ulepszyc !!! == spartolic.  rozwiń