Budują po polsku a nie po kanadyjsku

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska
  • 26-01-2011
  • drukuj
Dom socjalny przy ul. Małaszyńskiego w Zakopanem będzie murowany, a nie jak wcześniej zakładał projekt - szkieletowy według technologii kanadyjskiej. Pomysł byłego wicemurmistrza na tanie budowanie przepadł - relacjonuje "Gazeta Krakowska".

Jak przypomina dziennik, były burmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak jesienią przeforsował pomysł wybudowania domu socjalnego  jako domu tzw. szkieletowego, jakie sprawdzają się w USA, Kanadzie.

Po wyborach władze pomysłem już zachwycone nie były i postanowiono postawić typowy murowany dom dla najbiedniejszych rodzin.Radni jednak zmian  w projekcie nie popierają, obawiając się, że kolejny raz trzeba bedzie zapłącić za projekt.

- Zapłaciliśmy już raz za projekt domu w technologii kanadyjskiej i naczelnik znowu teraz żąda pieniędzy na następny projekt. I nie weźmie ich z własnej, ale z miejskiej kasy - "GK" podaje wypowiedź przewodniczącego Jerzego Zacharko.

Szef wydziału inwestycyjnego zapewnia, że cała zmiana technologii z kanadyjskiej na polską obejdzie się bez dodatkowych kosztów. Nie będzie bowiem wymagana ani zmiana projektu wykonawczego, ani zmiana pozwolenia na budowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Byli na północy, póżniej wrócili i chcą się popisać przed innymi jakimiś systemami kanadyjskimi, które w naszych warunkach się nie sprawdzają.

Wczasowicz, 2011-01-27 19:45:52 odpowiedz

nie ma jak solidna polska budowa

L, 2011-01-27 09:16:43 odpowiedz

O czym Panstwo mowicie - gdzie tam "kanadyjczyki" to prowizorka - tak moze w wykonaniu polskim !!!! ale w kanadzie i w stanch. na alasce i na syberii domy szkieletowe budowane w/g technolpgii kanadyjskiej trwaja po sto lat i wiecej - sa cieple, przyjazne no i TANIE !!!! Tyle, ze w polsc...e nie umiemy liczyc a co dopiero budowac w/g technologii, bo polak potrafi zawsze ulepszyc !!! == spartolic. rozwiń

eko-kanadyjczyk, 2011-01-27 02:09:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE