PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze nad Polska, awarie: Tysiące mieszkańców woj. pomorskiego nadal nie ma prądu

  • PAP/AT    20 sierpnia 2017 - 11:44
Burze nad Polska, awarie: Tysiące mieszkańców woj. pomorskiego nadal nie ma prądu
W gminach Dziemiany, Lipusz i Żukowo dostawy energii elektrycznej powinny być przywrócone do końca dnia (fot.pixabay.com)

Po gwałtownych burzach, które przeszły nad Polską tydzień temu ok. 3,7 tys. odbiorców z województwa pomorskiego nadal nie ma prądu. Zaraz po przejściu nawałnicy, w kulminacyjnym momencie energii elektrycznej nie miało ok. 130 tys. gospodarstw.
Wyłączone są 152 stacje transformatorowe średniego i niskiego napięcia.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Krzysztof Szewel poinformował, że najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie kartuskim i chojnickim.

Spółka Energa Operator informuje, że w gminach Dziemiany, Lipusz i Żukowo dostawy energii elektrycznej powinny być przywrócone do końca dnia.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z piątku (11 sierpnia) na sobotę (12 sierpnia). Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało różnego rodzaju obrażeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.