Buspas aż do Piaseczna

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 12-10-2010
  • drukuj
W przyszłym roku na ul. Puławskiej w Warszawie na zrujnowanym pasie technicznym dla trolejbusów powstanie buspas.

Projekt jest już w fazie uzgodnień. Z wytyczeniem buspasa ratusz czeka do momentu, gdy skończą się zapowiadane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zwężenia w związku z budową węzła u zbiegu Puławskiej i południowej obwodnicy Warszawy – dowiedziało się „Życie Warszawy”.

Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz zapowiadała buspas już w ubiegłym roku, ale wycofała się po ostrych wypowiedziach mieszkańców m.in. osiedli w Piasecznie, Józefosławiu, Nowej Iwicznej i Lesznowoli. Duża część z nich dojeżdża do centrum samochodami, narzekając na komunikację.

Decydenci wiedzą, że wkładają kij w mrowisko. Obiecują jednak, że na Puławskiej nie powtórzą scenariusza z Trasy Łazienkowskiej, gdzie po wyznaczeniu priorytetu dla autobusów zostało dla samochodów o jeden pas mniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

BUSPAS -em przejedzie ok. dziesięciu razy więcej pasażerów niż w autach(one man, one car), a co z wydzielinami. Za sam wjazd do W-wy powinno się płacić jak w Londynie i problem nadmiaru aut i dojazdów sam sie rozwiąże. Pani Prezydent pracowała kilka lat w L. to dobrze wie co tam zrobili

kierowca, 2010-10-12 13:34:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE