PARTNER PORTALU
  • BGK

Buspas pomoże Białołęce

  • AZA    30 czerwca 2010 - 12:52

Pasażerowie autobusów z Tarchomina i Nowodworów od 1 lipca jeszcze szybciej będą mogli dojechać do centrum Warszawy. Ma tak być dzięki nowemu buspasowi, który zostanie uruchomiony na ul. Światowida.
Ulica Światowida to jeden z trzech głównych wyjazdów z Tarchomina i Nowodworów na ul. Modlińską. Codziennie rano przejeżdżają nim setki samochodów osobowych. Po zamknięciu ul. Obrazkowej, które związane jest z budową trasy mostu Północnego, kierowcy jeżdżący nią do tej pory najprawdopodobniej zaczną korzystać właśnie ze Światowida. Tą ulicą będą kursowały także linie autobusowe, wycofane z ul. Obrazkowej.

Zostanie uruchomiony także pas dla autobusów wzdłuż Światowida od ul. Świętosławskiego do Modlińskiej (tylko w jednym kierunku) - żeby autobusy nie traciły czasu w korkach a pasażerowie mogli szybko dojechać do buspasa wzdłuż ul. Modlińskiej, Ten pas będzie miał ok. 1,4 km. długości. Będzie czynny tylko w godzinach porannego szczytu, czyli od godz. 6 do 10. Będą mogły z niego korzystać również licencjonowane taksówki.

Będzie nim kursowało 11 linii autobusowych: 133, 144, 186, 211, 503, 508, 509, 510, 516, E-4 i E-8. Łącznie, w ciągu każdej godziny porannego szczytu, Światowida przejedzie 69 autobusów. Po wakacjach liczba kursów zwiększy się do 80.

Po uruchomieniu buspasa nie pogorszą się warunki jazdy kierowców samochodów osobowych. Po jego wytyczeniu, wciąż będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Światowida – mimo, że jest ulicą jednopasmową – jest na tyle szeroka, że wystarczy niewielkie zwężenie pasów ruchu dla samochodów, by buspas zmieścił się tam bez problemu.

Buspas na Światowida będzie funkcjonował do momentu przywrócenia ruchu na ul. Obrazkowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.