PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoska spalarnia: Jak postępują prace przy budowie?

  • AT    29 czerwca 2015 - 17:00

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy niebawem będzie ukończony (fot.mat.prasowe)

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy niebawem będzie ukończony. Obecnie trwają prace przed próbnym, jesiennym rozruchem. Zobaczcie jak postępuje budowa.
 

Na placu budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy trwają przygotowania do jesiennych rozruchów. Kontynuowane są prace wewnątrz budynków oraz porządkowany jest cały teren wokół budowy. W tym miesiącu zostanie ukończony budynek zestalania i chemicznej stabilizacji, budynek sezonowania żużla oraz zbiornik na olej i silosy na reagenty.

W dalszym ciągu utwardzane są drogi wewnętrzne na terenie ZTPOK, między innymi te prowadzące do bunkra obiektu, jak i do wagi znajdującej się przy portierni. To tam będą ważone wszystkie odpady, jakie będą spływać z regionu.

Następuje także montaż systemu stabilizacji pyłów i popiołów, urządzeń procesu waloryzacji żużli oraz układanie w podziemnych kanałach kabli energetycznych pomiędzy rozdzielniami a urządzeniami. Rozpoczęły się również prace związane z wdrożeniem przesyłu energii, jaka będzie produkowana w zakładzie.

Spalarnia dostarczy 9,2 megawatów energii elektrycznej ze śmieci

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, m.in. turbiny i generatora bydgoska ekoelektrociepłownia dostarczy maksymalnie 27,7 megawatów energii cieplnej oraz 9,2 megawatów energii elektrycznej ze spalania śmieci.

W Toruniu wszystko jest gotowe do przyjmowania i kompaktowania odpadów w kontenerach. Stacja wyposażona jest w halę, prasy, kontenery, wagę oraz stanowiska dla pracowników. Oficjalne otwarcie stacji nastąpi już wkrótce.

– Jesteśmy zadowoleni z tempa prac. Realizacja zadań przebiega zgodnie z założonym harmonogramem - wykonano już ok. 90% planu. Jesienią rozpoczną się pierwsze rozruchy, w związku z czym wszystkie nasze działania mają na celu jak najszybsze zakończenie budowy ZTPOK – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Bydgoski Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zostanie oddany do użytku planowo pod koniec 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.