PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoskie tramwaje mają nowych patronów

  • JS    2 sierpnia 2017 - 20:11
Bydgoskie tramwaje mają nowych patronów
W związku z budową nowej linii w ciągu ul. Kujawskiej i modernizacją sieci na Kapuściskach, miasto zamówiło 18 nowoczesnych pojazdów (fot. bydgoszcz.pl)

Bydgoszczanie wybrali nowych patronów tramwajów – wśród 18 wskazanych przez mieszkańców nazwisk są m. in. Witold Bełza, Adam Grzymała – Siedlecki i Jan Maciaszek.
W związku z budową nowej linii w ciągu ul. Kujawskiej i modernizacją sieci na Kapuściskach, miasto zamówiło 18 nowoczesnych pojazdów. I ogłosiło plebiscyt na nowych patronów bydgoskich tramwajów.  Przed dwoma laty podobny plebiscyt przeprowadzono przy okazji zakupu 12 nowych tramwajów do obsługi torowiska w Fordonie. 

Plebiscyt na kolejnych 18 patronów bydgoskich tramwajów zakończył się 31 lipca. Mieszkańcy wybrali 17 nazwisk z listy składających się z 34 osób związanych z Bydgoszczą.

18-ty patron, decyzją prezydenta Rafała Bruskiego, na wniosek środowiska osób niewidomych nazwany zostanie poza konkursem imieniem Oskara Pichta, nazywanego „Ojcem niewidomych”, który przed I wojną światową obejmował stanowisko dyrektora Prowincjonalnego Zakładu Dla Niewidomych w Bydgoszczy,

Wybrane przez bydgoszczan nazwiska, którymi nazwane zostaną tramwaje to: Bartłomiej z Bydgoszcz, Witold Bełza, por. Leszek Biały, Andrzej Brończyk, Teresa Ciepły, Henryk Glücklich, Wincenty Gordon, Ada Grzymała-Siedlecki, Anna Jachnina, Michał Jagodziński, Król Kazimierz Wielki, Jan Maciaszek, prof. Zygmunt Mackiewicz, Edmund Milecki, Jeremi Przybora, Andrzej Szwalbe, Emil Warmiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Syn jednego ojca którego , 2017-08-05 23:55:16

    Do kropek470: Ciekawe co Pan napiszę jak na Odrze będą Nowy granice A będą A niemieckie firmy prEniosa się na wschód. Nie będzie pienedzy na 50 ani 600 plus. Bo nie będzie. Pozdrawiam
  • kropek470, 2017-08-03 00:20:56

    Ja bym najchętniej jeździł Lechami Kaczyńskimi.