Bydgoszcz. Autobusem i tramwajem za pół ceny

W sierpniu Bydgoszcz kolejny raz wprowadzi do sprzedaży bilet nowego pasażera. Umożliwi on podróże komunikacją miejską za pół ceny.
Bydgoszcz. Autobusem i tramwajem za pół ceny
Bydgoszcz w sierpniu wprowadzi do sprzedaży bilet nowego pasażera. Fot. Bydgoszcz.pl

Promocja dotyczyć będzie wyłącznie nowych pasażerów, czyli takich, którzy w ostatnich dwóch latach (licząc od 1 sierpnia) nie kupowali biletów miesięcznych. Bilet normalny będzie kosztował 45 zł, a ulgowy 22,5 zł.

Bilet nowego pasażera będzie uprawniał do podróżowania po Bydgoszczy w granicach I strefy (bez komunikacji podmiejskiej) wszystkimi liniami – dziennymi i nocnymi. Ostateczna decyzja o wprowadzeniu promocji będzie należeć do radnych.

Od nowego roku powstało więcej bezpośrednich połączeń między różnymi częściami miasta. Podróże tramwajem z Fordonu do centrum zajmują często mniej czasu niż dojazd własnym samochodem i poszukiwanie miejsca do zaparkowania.

Sprawnie funkcjonują wybudowane w ostatnich latach buspasy. Tramwaje dzięki systemowi ITS szybciej przejeżdżają przez skrzyżowania. Standardem stają się pojazdy wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy internet. Komunikacja miejska dzięki inwestycjom coraz częściej wygrywa konkurencję z samochodem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

a gdzie ulga dla ludzi którzy kupują przez ileś lat bilet?

amy, 2016-06-22 17:47:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE