PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz dostanie pieniądze na PSZOK-i

  • pt    27 lutego 2017 - 15:04
Bydgoszcz dostanie pieniądze na PSZOK-i
Projekt Bydgoszczy został zgłoszony do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (fot.fotolia)

• Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie na budowę miejskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
• Projekt Bydgoszczy jako jedyny w Polsce został pozytywnie oceniony w konkursie.
Projekt Bydgoszczy został zgłoszony do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki unijnemu wsparciu miasto wybuduje trzy miejskie PSZOK-i.

Projektowanie i roboty budowlane zaplanowane są na lata 2017-2018. Całkowita wartość projektu wynosi 62 mln zł, z dofinansowaniem w wysokości 4,3 mln zł.

Do nowych PSZOK-ów mieszkańcy będą mogli dostarczać powstające w ich gospodarstwach domowych selektywnie zbierane odpady komunalne, z wyłączeniem zmieszanych odpadów komunalnych, metali oraz odpadów zawierających azbest. Punkty będą otwarte sześć dni w tygodniu w godzinach 8-20.

Elementem projektu jest budowa ścieżek edukacyjnych na terenie wszystkich trzech punktów oraz utworzenie salki edukacyjnej przy ul. Inwalidów, które będą wykorzystywane do prowadzenia zajęć edukacyjnych głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Na terenie projektowanych PSZOK planuje się również utworzenie pomieszczeń na przedmioty do ponownego użycia. Zepsute przedmioty dostarczone przez mieszkańców Bydgoszczy, po naprawie, będą mogły zostać ponownie wykorzystane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Niegospodarnosc..., 2017-02-28 17:08:48

    Litości... Ok 20 mln na pszok?! Z czego on będzie? Ze złota? Skandal i Niegospodarnosc...