PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz liczy na firmy logistyczne

  • JL    9 listopada 2016 - 07:03
Bydgoszcz liczy na firmy logistyczne
Bydgoszcz staje się coraz atrakcyjniejszym miastem dla firm logistycznych. Fot. Pixabay.com

Bydgoszcz dzięki inwestycjom i dobrze przygotowanej infrastrukturze oraz sprawnej obsłudze inwestorów staje się coraz atrakcyjniejszym miastem dla firm logistycznych.
Bydgoszcz ma aspiracje zostać nowym centrum logistyczno-magazynowym w Polsce. Zdaniem prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyty Wiwatowskiej sprzyja temu dogodne położenie geograficzne umożliwiające szybkie połączenie zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak i z zachodnia Europą. Miasto może być doskonałą alternatywę dla ośrodków logistycznych zlokalizowanych w Niemczech.

Według niej największe firmy międzynarodowe doceniają funkcjonowanie międzynarodowego portu lotniczego umożliwiającego obsługę cargo i plany rozwoju tej działalności portu. Bydgoszcz przygotowuje pod inwestycje kolejne 71 ha w rejonie ul. Chemicznej i Hutniczej. Dostępne jest jeszcze 70 ha w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Tereny te obsługuje komunikacja miejska, co znacznie ułatwia dojazd pracownikom. W najbliższych latach zmodernizowana ma zostanie magistrala kolejowa do Gdyni.

– Komunalne przedsięwzięcia są niewielką częścią inwestycji realizowanych w mieście – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Projekty o znacznie większej wartości realizują przede wszystkim prywatni inwestorzy. Stąd tak ważne jest wspieranie ich działalności.

Obecnie w Bydgoszczy realizowane są trzy duże inwestycje związane z branżą logistyczną: Carrefour (ok. 38 tys mkw.), Kaufland (ok.45 tys mkw.) i Waimea Holding (docelowo 90 tys. mkw.)

W Bydgoszczy istnieje 103 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, 130 tys. mkw. jest w budowie, a kolejne 73 tys. mkw. jest planowane do realizacji w najbliższym czasie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.