Bydgoszcz liczy na firmy logistyczne

Bydgoszcz dzięki inwestycjom i dobrze przygotowanej infrastrukturze oraz sprawnej obsłudze inwestorów staje się coraz atrakcyjniejszym miastem dla firm logistycznych.
Bydgoszcz liczy na firmy logistyczne
Bydgoszcz staje się coraz atrakcyjniejszym miastem dla firm logistycznych. Fot. Pixabay.com

Bydgoszcz ma aspiracje zostać nowym centrum logistyczno-magazynowym w Polsce. Zdaniem prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyty Wiwatowskiej sprzyja temu dogodne położenie geograficzne umożliwiające szybkie połączenie zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak i z zachodnia Europą. Miasto może być doskonałą alternatywę dla ośrodków logistycznych zlokalizowanych w Niemczech.

Według niej największe firmy międzynarodowe doceniają funkcjonowanie międzynarodowego portu lotniczego umożliwiającego obsługę cargo i plany rozwoju tej działalności portu. Bydgoszcz przygotowuje pod inwestycje kolejne 71 ha w rejonie ul. Chemicznej i Hutniczej. Dostępne jest jeszcze 70 ha w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Tereny te obsługuje komunikacja miejska, co znacznie ułatwia dojazd pracownikom. W najbliższych latach zmodernizowana ma zostanie magistrala kolejowa do Gdyni.

– Komunalne przedsięwzięcia są niewielką częścią inwestycji realizowanych w mieście – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Projekty o znacznie większej wartości realizują przede wszystkim prywatni inwestorzy. Stąd tak ważne jest wspieranie ich działalności.

Obecnie w Bydgoszczy realizowane są trzy duże inwestycje związane z branżą logistyczną: Carrefour (ok. 38 tys mkw.), Kaufland (ok.45 tys mkw.) i Waimea Holding (docelowo 90 tys. mkw.)

W Bydgoszczy istnieje 103 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, 130 tys. mkw. jest w budowie, a kolejne 73 tys. mkw. jest planowane do realizacji w najbliższym czasie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE