Bydgoszcz: Mieszkania socjalne zamiast hotelu

W Bydgoszczy po przebudowie bloku przy ul. Techników 2 powstanie 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Planowany termin zakończenia robót to koniec roku.
Bydgoszcz: Mieszkania socjalne zamiast hotelu
W Bydgoszczy po remoncie hotelu zakładowego powstanie 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Fot. Pixabay.com

Budynek na Kapuściskach ma cztery kondygnacje. Składa się z dwóch klatek. Wybudowano go w 1952 roku. Wcześniej mieścił się tam hotel zakładowy. Modernizacja budynku polega na urządzenie 47 samodzielnych mieszkań socjalnych, w tym 8 chronionych.

Na parterze zaprojektowano lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Będą one wyposażone w odpowiednio szerokie drzwi i korytarze.

W budynku modernizowana jest infrastruktura techniczna. Poza tym obiekt czeka jeszcze kompleksowa termomodernizacja połączona z wykonaniem nowej estetycznej elewacji. Do mieszkań na parterze dobudowana zostanie pochylnia.

Na koniec zagospodarowany zostanie też teren wokół budynku. Dobudowany zostanie niewielki parking na 14 stanowisk, w tym 4 dedykowane będą osobom niepełnosprawnym. Dosadzone zostaną rośliny, trawniki, pobudowana zostanie wiata śmietnikowa.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wykonano szereg robót rozbiórkowych i wymieniono stolarkę okienną. Trwają roboty murarskie. Wiosnę rozpoczną się prace instalacyjne. Koszt inwestycji to 4,4 mln zł.

Na etapie przygotowań do inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie z programu wspierania budownictwa socjalnego ze środków Funduszu Dopłat, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU