PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Mieszkania socjalne zamiast hotelu

  • JL    10 lutego 2016 - 07:57
Bydgoszcz: Mieszkania socjalne zamiast hotelu
W Bydgoszczy po remoncie hotelu zakładowego powstanie 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Fot. Pixabay.com

W Bydgoszczy po przebudowie bloku przy ul. Techników 2 powstanie 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Planowany termin zakończenia robót to koniec roku.
Budynek na Kapuściskach ma cztery kondygnacje. Składa się z dwóch klatek. Wybudowano go w 1952 roku. Wcześniej mieścił się tam hotel zakładowy. Modernizacja budynku polega na urządzenie 47 samodzielnych mieszkań socjalnych, w tym 8 chronionych.

Na parterze zaprojektowano lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Będą one wyposażone w odpowiednio szerokie drzwi i korytarze.

W budynku modernizowana jest infrastruktura techniczna. Poza tym obiekt czeka jeszcze kompleksowa termomodernizacja połączona z wykonaniem nowej estetycznej elewacji. Do mieszkań na parterze dobudowana zostanie pochylnia.

Na koniec zagospodarowany zostanie też teren wokół budynku. Dobudowany zostanie niewielki parking na 14 stanowisk, w tym 4 dedykowane będą osobom niepełnosprawnym. Dosadzone zostaną rośliny, trawniki, pobudowana zostanie wiata śmietnikowa.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wykonano szereg robót rozbiórkowych i wymieniono stolarkę okienną. Trwają roboty murarskie. Wiosnę rozpoczną się prace instalacyjne. Koszt inwestycji to 4,4 mln zł.

Na etapie przygotowań do inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie z programu wspierania budownictwa socjalnego ze środków Funduszu Dopłat, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Alixa, 2017-09-27 11:25:32

    Do Oburzony: Odwal się od Łęgnowa
  • Oburzony, 2016-12-09 20:30:12

    Oni to zdewastują, tak jak poprzednio.W tych dwóch blokach są socjale od lat.I co tam jest? Piekło na ziemi.Druga Przemysłowa.Jeden z bloków socjalnych na Wyżynach spalił się przez podpalenie.Pewnie przez grilla, którego patologia sobie urządzała na korytarzach.Robactwo pleni się na potęgę.I po sąsi...ednich prywatnych blokach się rozłazi.Miasto miało zlikwidować te getta przestępcze, a nie je remontować.To pieniądz w błoto wyrzucony.Znowu będą terroryzować osiedle.W Łęgnowie budować takie cuda a nie u nas.  rozwiń