PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Milion wypożyczeń roweru miejskiego

  • JL    29 listopada 2016 - 07:46
Bydgoszcz: Milion wypożyczeń roweru miejskiego
Bydgoszczanie milion razy wypożyczali rower miejski. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz zamknęła sezon miejskiego jednośladu okrągłą liczbą miliona wypożyczeń rowerów. Rekordzista wypożyczył miejski bicykl ponad dwa tysiące razy.
Milionowym użytkownikiem okazał się Wojciech Hertmanowski. 21 listopada o godz. 12.45 wypożyczył rower nieopodal swojego miejsca pracy, aby udać się nim do domu.

– Z roweru aglomeracyjnego korzystam od kilku miesięcy. Dojeżdżam nim codziennie do pracy i z powrotem. W poprzednim mieszkaniu nie mieliśmy zbyt wiele miejsca na przechowywanie własnych rowerów, dlatego zaczęliśmy korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Jak się okazuje, to była doskonała decyzja – podkreślał podczas spotkania z prezydentem Rafałem Bruskim w ratuszu. Ocenia, że infrastruktura dla rowerzystów jest dobra, ale uważa, że warto ją rozwijać.

O rozwoju sieci ścieżek rowerowych i samego systemu roweru miejskiego zapewnił prezydent Rafał Bruski. – Przy kolejnym przetargu na system BRA z pewnością uwzględnimy rozszerzenie sieci stacji o Fordon. Rower miejski w Bydgoszczy został bardzo entuzjastycznie przyjęty, dlatego chcemy go rozwijać, jednocześnie rozbudowując infrastrukturę drogową dla jednośladów. Prezydent dodał,, że jedna z najdłuższych ścieżek powstanie w najbliższych dwóch latach w ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej, co z pewnością ucieszy rowerzystów z Osowej Góry..

W spotkaniu uczestniczył również Sylwester Włoch, który od kwietnia 2015 roku, czyli od początku funkcjonowania systemu rowerowego w Bydgoszczy, skorzystał z niego 2009 razy. Rafał Bruski nagrodził gości voucherami i upominkami sportowymi. Spotkanie było okazją do wymiany uwag na temat funkcjonowania systemu i inwestycji, które byłyby mile widziane przez miłośników dwóch kółek.

Bydgoskim rowerem po raz ostatni można przejechać się 30 listopada. Potem jednoślady znikną ze stacji, żeby powrócić po przeglądach technicznych i niezbędnej konserwacji na początku marca 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.