Bydgoszcz: Milion wypożyczeń roweru miejskiego

Bydgoszcz zamknęła sezon miejskiego jednośladu okrągłą liczbą miliona wypożyczeń rowerów. Rekordzista wypożyczył miejski bicykl ponad dwa tysiące razy.
Bydgoszcz: Milion wypożyczeń roweru miejskiego
Bydgoszczanie milion razy wypożyczali rower miejski. Fot. Bydgoszcz.pl

Milionowym użytkownikiem okazał się Wojciech Hertmanowski. 21 listopada o godz. 12.45 wypożyczył rower nieopodal swojego miejsca pracy, aby udać się nim do domu.

– Z roweru aglomeracyjnego korzystam od kilku miesięcy. Dojeżdżam nim codziennie do pracy i z powrotem. W poprzednim mieszkaniu nie mieliśmy zbyt wiele miejsca na przechowywanie własnych rowerów, dlatego zaczęliśmy korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Jak się okazuje, to była doskonała decyzja – podkreślał podczas spotkania z prezydentem Rafałem Bruskim w ratuszu. Ocenia, że infrastruktura dla rowerzystów jest dobra, ale uważa, że warto ją rozwijać.

O rozwoju sieci ścieżek rowerowych i samego systemu roweru miejskiego zapewnił prezydent Rafał Bruski. – Przy kolejnym przetargu na system BRA z pewnością uwzględnimy rozszerzenie sieci stacji o Fordon. Rower miejski w Bydgoszczy został bardzo entuzjastycznie przyjęty, dlatego chcemy go rozwijać, jednocześnie rozbudowując infrastrukturę drogową dla jednośladów. Prezydent dodał,, że jedna z najdłuższych ścieżek powstanie w najbliższych dwóch latach w ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej, co z pewnością ucieszy rowerzystów z Osowej Góry..

W spotkaniu uczestniczył również Sylwester Włoch, który od kwietnia 2015 roku, czyli od początku funkcjonowania systemu rowerowego w Bydgoszczy, skorzystał z niego 2009 razy. Rafał Bruski nagrodził gości voucherami i upominkami sportowymi. Spotkanie było okazją do wymiany uwag na temat funkcjonowania systemu i inwestycji, które byłyby mile widziane przez miłośników dwóch kółek.

Bydgoskim rowerem po raz ostatni można przejechać się 30 listopada. Potem jednoślady znikną ze stacji, żeby powrócić po przeglądach technicznych i niezbędnej konserwacji na początku marca 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE