Bydgoszcz. Pomost gotowy, wkrótce pierwsze koncerty

Zakończyły się prace przy budowie widokowo-koncertowego pomostu na Brdzie w Bydgoszczy. Pierwszy koncert w ramach cyklu Rzeka muzyki na nowej scenie zaplanowano 3 lipca.
Bydgoszcz. Pomost gotowy, wkrótce pierwsze koncerty
Pomost widokowo-koncertowy na Brdzie w Bydgoszczy kosztował 2 mln zł. Fot. Bydgoszcz.pl

W sezonie letnim na obiekcie odbywać będą się występy i koncerty organizowane przez miasto Bydgoszcz oraz operę. Poza sezonem obiekt pełnić funkcję ogólnodostępnego pomostu widokowego.

Pomost jest wyposażony w urządzenie regulujące jego wysokość ze względu na okresowy zmieniający się stan wody w Brdzie. Wcześniej organizacja koncertów możliwa była jedynie przy wykorzystaniu jednostek pływających.

Długość pomostu wynosi 25 metrów, a szerokość 4 metry. Stalowa konstrukcja oparta jest na dwóch filarach. Zaprojektowano drewnianą podłogę sceny (poszycie). Inwestycja kosztowała 2 mln zł.

Możliwa będzie w przyszłości wykonanie trwałego zadaszenia. Wraz z budową pomostu przeprowadzono też remont kamiennych okładzin amfiteatru. Te prace zleciła Opera Nova. Kosztowały one 114 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak, te kamienne stopnie były już niebezpieczne. Dobrze, że to zrobiono. Co do stałego zadaszenia - to ciekawe czy będzie tak zaprojektowane aby podkreślić Operę czy raczej sztuka dla sztuki?

45982, 2016-06-27 10:10:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE