PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Pomost gotowy, wkrótce pierwsze koncerty

  • JL    20 czerwca 2016 - 09:40
Bydgoszcz. Pomost gotowy, wkrótce pierwsze koncerty

Pomost widokowo-koncertowy na Brdzie w Bydgoszczy kosztował 2 mln zł. Fot. Bydgoszcz.pl

Zakończyły się prace przy budowie widokowo-koncertowego pomostu na Brdzie w Bydgoszczy. Pierwszy koncert w ramach cyklu Rzeka muzyki na nowej scenie zaplanowano 3 lipca.




W sezonie letnim na obiekcie odbywać będą się występy i koncerty organizowane przez miasto Bydgoszcz oraz operę. Poza sezonem obiekt pełnić funkcję ogólnodostępnego pomostu widokowego.

Pomost jest wyposażony w urządzenie regulujące jego wysokość ze względu na okresowy zmieniający się stan wody w Brdzie. Wcześniej organizacja koncertów możliwa była jedynie przy wykorzystaniu jednostek pływających.

Długość pomostu wynosi 25 metrów, a szerokość 4 metry. Stalowa konstrukcja oparta jest na dwóch filarach. Zaprojektowano drewnianą podłogę sceny (poszycie). Inwestycja kosztowała 2 mln zł.

Możliwa będzie w przyszłości wykonanie trwałego zadaszenia. Wraz z budową pomostu przeprowadzono też remont kamiennych okładzin amfiteatru. Te prace zleciła Opera Nova. Kosztowały one 114 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (1)

  • 45982, 2016-06-27 10:10:14

    Tak, te kamienne stopnie były już niebezpieczne. Dobrze, że to zrobiono. Co do stałego zadaszenia - to ciekawe czy będzie tak zaprojektowane aby podkreślić Operę czy raczej sztuka dla sztuki?