PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz poprawia estetykę przystanków. Pomaga oficer przystankowy

  • JS    1 lutego 2017 - 20:08
Bydgoszcz poprawia estetykę przystanków. Pomaga oficer przystankowy
Drogowcy mają w planach zainstalowanie takich plansz na 155 przystankach - 100 z nich zostało już założonych. (fot. bydgoszcz.pl)

• Zdjęcia bydgoskich tramwajów i autobusów ozdobią ponad 150 przystanków w mieście.
• Fotografie są autorstwa trzech pasjonatów Bydgoszczy i miejskiej komunikacji.
• To nie jedyne działania, które mają służyć poprawie estetyki i funkcjonalności bydgoskich przystanków
Instalowane plansze ze zdjęciami taboru mocowane na wiatach przystankowych mają ujednolicić wygląd infrastruktury przystankowej w Bydgoszczy. Podkłady z fotografiami są utrzymane w dwóch tonacjach – w pełnym kolorze lub w sepii. Te pierwsze ozdobią wiaty przystankowe w kolorze niebieskim, fotografie w sepii z kolei umieszczone zostaną na przystankach utrzymanych w tonacji brązowej. Takie plansze widnieją już na przystankach m. in. przy dworcu Bydgoszcz Główna, na ul. Marszałka Focha czy Alejach Adama Mickiewicza. Ostatnio zostały zamontowane także na Rondzie im. gen. Maczka, ul. Grunwaldzkiej, przystanku Fordon Rynek czy przy ul. Skandynawskiej.

Drogowcy mają w planach zainstalowanie takich plansz na 155 przystankach - 100 z nich zostało już założonych.

To niejedne działania, które pozytywnie wpływają na estetyczny wygląd i funkcjonalność bydgoskich przystanków. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podejmuje działania, które mają na celu usuwanie bezprawnie umieszczanych materiałów, ulotek i reklam na wiatach przystankowych. Od 2014 roku w ZDMiKP funkcjonuje oficer przystankowy, który regularnie sprawdza stan przystanków, rozkładów jazdy  oraz namierza nielegalne reklamy i ulotki, które szpecą wiaty.

Konsekwentnie realizowana jest także modernizacja infrastruktury przystankowej, w tym malowanie, regeneracja, zakup nowych wiat i gablot pod rozkłady, znaków przystankowych i innych elementów infrastruktury. 

Od 2012 roku na przystankach instalowane są też ekrany LCD wyświetlające ważne informacje oraz godziny odjazdu poszczególnych linii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Piernik, 2017-02-02 08:52:33

    Jedno jest pewne - nie będzie w Bydgoszczu ofcerów recyklingu bo w spalarni brakuje odpadów wskutek tego, że Torunianie posłuchali o tym że brak segregacji odpadów to grzech ekologiczny...
  • Maria Liska, 2017-02-02 07:10:59

    Brak wiaty, Panie oficerze przystankowy! Jest w Bydgoszczy ulica Saperów, ostatnio bardzo niezauważalna z centrum miasta, bo rozgrzebana w czasie niedokończonego remontu, jedyna optymalna trasa autobusu, który obecnie kursuje skrajem dzielnicy, a starzy, kalecy i mieszkający z drugiej strony osiedla... mają około 1 km "spaceru", aby przebyć drogę do i z przystanku. Kiedyś chyba ten ślimaczący się remont będzie ukończony, prosimy wiec zwrócić uwaga na brak wiaty przystankowej na przystanku Saperów/Czołgistów w kierunku centrum Bydgoszczy. Będziemy wdzięczni za to schronienie - jest naprawdę mieszkańcom niezbędne!  rozwiń