PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz przyjmuje wnioski na najem lokali socjalnych

  • JL    2 sierpnia 2016 - 07:58
Bydgoszcz przyjmuje wnioski na najem lokali socjalnych

W bloku przy ul. Techników w Bydgoszczy do wynajęcia jest 39 mieszkań socjalnych. Fot. Bydgoszcz.pl

Od 1 do 31 sierpnia przyjmowane będą wnioski o najem lokali socjalnych w budynku przy ul. Techników 2 w Bydgoszczy. W bloku do wynajęcia będzie 39 mieszkań.
Do oddania w najem przeznaczono w sumie 39 lokali socjalnych: 22 z jednym pokojem i kuchnią, 14 mieszkań z dwoma pokojami i kuchnią oraz 3 lokale dla niepełnosprawnych. Wnioski o najem rozpatrywane będą na podstawie kryteriów zawartych w uchwale Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta.

Budynek przy ul. Techników 2 to dawny hotel robotniczy dla pracowników Zachemu. Został wybudowany w 1952 r. Przebudowa tego czterokondygnacyjnego bloku ruszyła pod koniec 2015 r. W dwuklatkowym budynku w sumie powstało 47 lokali socjalnych, w tym jest osiem tzw. mieszkań chronionych.

Na parterze zaprojektowano trzy lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową – mają one szersze drzwi i korytarze, do budynku dobudowana została również pochylnia dla wózków inwalidzkich.

W budynku wykonano szereg robót rozbiórkowych i wymieniono stolarkę okienną, konieczne były prace dodatkowe między innymi przy stropach. Obecnie ekipy budowlane pracują na zewnątrz przy elewacji budynku, natomiast w środku trwają prace wykończeniowe. dobiega końca. Do użytku nieruchomość powinna zostać oddana na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 r.

Koszt prac to ok. 6 mln zł, na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Wspierania Budownictwa Socjalnego ze środków Funduszu Dopłat, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w wysokości 2,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.