PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz rozbudowuje sieć monitoringu miejskiego

  • PAP    6 sierpnia 2014 - 15:21
Bydgoszcz rozbudowuje sieć monitoringu miejskiego

W czterech bydgoskich dzielnicach zamontowanych zostanie 19 kamer do obsługi monitoringu miejskiego. Warta ponad pół miliona złotych inwestycja finansowana będzie w ramach budżetu obywatelskiego. Docelowo system miejskiego monitoringu będzie liczył 240 kamer.
W tej chwili monitoring miejski w Bydgoszczy obsługiwany jest przez 140 kamer. Kolejne - siedem obrotowych i 12 stałopozycyjnych - zamontowane zostaną w czterech dzielnicach, między innymi w Starym Fordonie, gdzie dotychczas nie było kamer.

Czytaj też: Miejski monitoring w tym mieście stawiany za wzór

Jedno z urządzeń, zlokalizowane w pobliżu fontanny Potop, wyposażone będzie w doświetlacz podczerwieni o zasięgu co najmniej 100 metrów.

"Po pierwsze, ze względu na przeprowadzoną niedawno renowację fontanny, a po drugie - z uwagi na dostępne w jej rejonie oświetlenie, które przy kamerze bez podczerwieni wpływałoby na słabszą jakość obrazu" - powiedział PAP dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego bydgoskiego ratusza Adam Ferek.

Czytaj też: Bydgoszcz oszczędzi na prądzie wymieniając oświetlenie uliczne

Jak podkreślił, w tej chwili trwają też prace nad adaptacją jednego z budynków na osiedlu Kapuściska, w którym zlokalizowane zostanie centralne studio monitoringu, funkcjonujące obecnie w dwóch punktach w mieście. W nowej siedzibie znajdzie się 30 stanowisk operatorskich, czyli o 18 więcej niż teraz. "Docelowo na terenie miasta funkcjonować będzie 240 kamer, dlatego zwiększenie liczby stanowisk jest niezbędne" - dodał Ferek.

Zakup 19 kamer finansowany jest z programu "5/6" w ramach budżetu obywatelskiego. Zasada działania programu "5/6" polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest następnie dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 28 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.