PARTNER PORTALU
 • BGK

Bydgoszcz rozpoczęła sezon rowerowy

 • JL    1 marca 2016 - 09:11
Bydgoszcz rozpoczęła sezon rowerowy
W systemie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego zarejestrowanych jest ponad 28 tys. użytkowników. Fot. Bydgoszcz.pl

W Bydgoszczy 1 marca zaczął się drugi sezon funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W systemie zarejestrowanych jest ponad 28 tys. użytkowników.
Zimą dokonano kompletnego przeglądu sprawności technicznej i funkcjonalnej wszystkich wcześniej zainstalowanych elementów. Szczególną uwagę zwrócono na zamki wpinające jednoślady w stacje, doprowadzenie do pełnej sprawności technicznej rowerów oraz poprawę zamocowania stacji do fundamentów.

Pierwotnie stacje rowerowe zlokalizowane zostały w miejscach umożliwiających korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, tj. głównie w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, ważnych skrzyżowań i przystanków transportu publicznego.

Obecnie – z uwagi na zakończenie budowy i uruchomienie nowej linii tramwajowej do Fordonu wraz z nowym węzłem przesiadkowym Bydgoszcz Wschód – przesunięta zostanie stacja rowerowa działająca przy pętli tramwajowej Wyścigowa.

Zmiana zajdzie też na stacji Skandynawska/IKEA – została ona powiększona i liczy teraz 15 zamków, czyli tyle, ile pozostałe. Ogólnie w całym mieście do dyspozycji rowerzystów będą 364 jednoślady.

Rower miejski w Bydgoszczy przyjął się znakomicie. W pierwszym, nieco krótszym sezonie (w 2015 r. Bydgoski Rower Aglomeracyjny ruszył miesiąc później, czyli 1 kwietnia) w systemie zarejestrowało się ponad 28 tys. użytkowników, którzy przez osiem miesięcy łącznie 585 395 razy wypożyczali miejskie jednoślady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • samiec, 2016-04-01 11:54:05

  Do selli: Proponuję zainteresować się marką Indiana. Tu stosunek ceny do jakości wychodzi lepiej niż w innych przypadkach
 • selli, 2016-03-25 18:46:11

  sezon rowerowy to moj ulubiony sezon, ale tez musze wyminenic sprzet, a jakie marki tam sprzedaja w ogole, nawet nie wiedzialam, ze maja rowery w ofercie?
 • aldonka, 2016-03-08 23:41:34

  oj sklepy też już rozpoczęły. Dziś jadąc do pracy natknęłam się na 5 reklam rowerów! a mamy dopiero początek marca! W media expercie widzialam już całą pełną ofertę jakby środek sezonu był. A w niektórych miejscach przecież jeszcze jest śnieg