PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Startuje Bydgoska Karta Seniora 60+

  • Przegląd prasy/JL    7 listopada 2016 - 08:35
Bydgoszcz: Startuje Bydgoska Karta Seniora 60+
Bydgoszcz: Od 7 listopada można składać wnioski o wydanie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Fot. Pixabay.com

Od 7 listopada można składać wnioski o wydanie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Pierwsze karty trafią do mieszkańców jeszcze w listopadzie.
Zasada działania programu skierowanego do starszych bydgoszczan jest prosta. Mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat, muszą wypełnić i złożyć w jednym z punktów w mieście odpowiedni wniosek. W tym samym miejscu trzeba będzie odebrać imienną kartę.

Karty wydawane będą od 18 listopada. Bydgoska Karta Seniora 60+ uprawnia do korzystania z systemu ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez partnerów programu.

Chęć udziału w programie oraz konkretne zniżki dla posiadaczy karty zadeklarowały już pierwsze instytucje m.in.: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Galeria Miejska BWA, LPKiW Myślęcinek oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program Bydgoska Karta Seniora 60+ to istotny element polityki senioralnej tworzonej przez miasto w ramach Strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Bydgoszczy na lata 2016-2023. Stanowi też uzupełnienie działań, które miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów. Program został jednogłośnie przyjęty uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy. Jego główne cele to: aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcanie seniorów do spędzania czasu poza domem ipromocja miejsc przyjaznych osobom starszym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.