Bydgoszcz: Startuje Bydgoska Karta Seniora 60+

  • Przegląd prasy/JL
  • 07-11-2016
  • drukuj
Od 7 listopada można składać wnioski o wydanie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Pierwsze karty trafią do mieszkańców jeszcze w listopadzie.

Bydgoszcz: Startuje Bydgoska Karta Seniora 60+
Bydgoszcz: Od 7 listopada można składać wnioski o wydanie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Fot. Pixabay.com

Zasada działania programu skierowanego do starszych bydgoszczan jest prosta. Mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat, muszą wypełnić i złożyć w jednym z punktów w mieście odpowiedni wniosek. W tym samym miejscu trzeba będzie odebrać imienną kartę.

Karty wydawane będą od 18 listopada. Bydgoska Karta Seniora 60+ uprawnia do korzystania z systemu ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez partnerów programu.

Chęć udziału w programie oraz konkretne zniżki dla posiadaczy karty zadeklarowały już pierwsze instytucje m.in.: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Galeria Miejska BWA, LPKiW Myślęcinek oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program Bydgoska Karta Seniora 60+ to istotny element polityki senioralnej tworzonej przez miasto w ramach Strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Bydgoszczy na lata 2016-2023. Stanowi też uzupełnienie działań, które miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów. Program został jednogłośnie przyjęty uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy. Jego główne cele to: aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcanie seniorów do spędzania czasu poza domem ipromocja miejsc przyjaznych osobom starszym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE